Na polygonu se budou prohánět minibiky: Začátkem července se chystá MMČR Miniracing
Foto: Autodrom Most
Sport

Most - Malý okruh v areálu polygonu mosteckého autodromu bude v sobotu 4. července už počtvrté dějištěm soubojů republikového šampionátu motocyklových talentů na maloobjemových speciálech. Tréninky na mostecké trati, postavené při příležitosti evropského šampionátu minibiků v roce 2017, jezdci absolvují o den dříve.

V Mezinárodním mistrovství ČR Miniracing, který měl v letošní sezoně po rozvolnění vládních opatření proti šíření pandemie koronaviru a nemoci covid-19 premiéru 30. května ve Vysokém Mýtě, se utkají jezdci všech vypsaných kategorií.

Bohužel, vzhledem k vládou povolenému počtu osob na venkovních sportovištích při jedné akci, bude i v Mostě chybět divácká kulisa. Pro MMČR Miniracing jsou vypsané třídy Mini GP Stock, Mini GP Open, Jawa 50 RS, Jawa 50 GP, Minimoto Junior A, Minimoto Junior B, Senior, Open 50 a PW50 společně s ukázkovými jízdami akademií. Novinkou sezony je pak zařazení kategorií Ohvale 110 a Ohvale 160, o které je v současné době veliký zájem. Elektronické přihlášky do závodu nově na webu promotéra https://motojunior.cz/, více informací na https://www.facebook.com/MotoJuniorCZ/.

Jezdci se sice musejí obejít bez fanoušků, nicméně určitou výhodu mají. Mostecký autodrom totiž už od začátku května pořádá právě na plochách polygonu individuální tréninky profesionálních i rekreačních jezdců v kategoriích maloobjemové minibiky, Ohvale 110, Ohvale 160, supermoto či silniční sportovní motocykly. Další termín je 15. června, registrace na telefonním čísle +420 702 143 084 nebo e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. je nutná nejpozději 48 hodin předem. 

„Jezdci si tak mohou naši trať perfektně vyzkoušet a najet si ideální stopu. Zvýhodněný cena za celý den činí 1 000 korun,“ upřesnila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Na závodě v Mostě nebude chybět nikdo z favoritů jednotlivých kategorií, dorazí pochopitelně i teprve devítiletý domácí talentovaný jezdec Roman Durdis z motoškoly bývalého špičkového závodníka Lukáše Peška. V loňské sezoně mu ve třídě Minimoto Junior A patřila celková bronzová příčka. Tomu, že letos pomýšlí na titul šampiona, nasvědčuje jeho vítězství v úvodním podniku ve Vysokém Mýtě.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru