Obranu Blades vyztuží zkušený zadák Charleus „Bo“ Dieuseul. Zkušenosti má i z NFL
Charleus „Bo“ Dieuseul. Zdroj: Facebook
Sport

Ústí nad Labem - Okamžik, na který netrpělivě čeká každý český fanoušek amerického fotbalu, se blíží. Start Paddock ligy, nejvyšší domácí soutěže, je za dveřmi. Uběhlo už více než půl roku od okamžiku, kdy Blades Ústí nad Labem ovládli 2. ligu a postoupili do soutěže nejvyšší.

Nyní končí čas příprav, čas, po který hráči posilovali svá těla a tým soupisku. Do první sezony v 1. lize povede Blades Ústí nad Labem head coach Daniel Leško, legendární trenér se zkušenostmi z české reprezentace či úspěšných Prague Black Panthers, odkud s ním do Ústí přišel i kicker Marek Hruboň a quaterback Pavel Mráz. Ten letos na soupisce nahradí loňskou reprezentační jedničku Jana Bláhu, který doléčuje zranění kolene.

„Talent Honzy Bláhy byl jeden z hlavních faktorů, který mě lákal při pohledu na nabídku Blades. V Česku není moc lepších domácích quarterbacků, než je on. Skvěle se s ním pracuje, ale bohužel se při reprezentačním zápase zranil. Naštěstí se nám podařilo přemluvit Pavla Mráze, který se rozhodl, že nám pomůže. Pavel sice nemá takové herní zkušenosti jako Honza, ale určitě bude pro náš tým velkým přínosem,“ říká head coach, který si práci s ústeckým týmem krátce vyzkoušel už před koncem loňské sezony, kdy Blades pomáhal s přípravou na finále 2. ligy.

„Po roce bez fotbalu mi trénování ohromně chybělo. Navíc jsem cítil, že je v týmu hodně talentovaných kluků a vedení udělá pro úspěch absolutní maximum. I přes dojíždění z Prahy do Ústí si to zatím užívám,“ uzavírá trenér.

1503blades1

Charleus „Bo“ Dieuseul. Zdroj: Facebook

Významně však před letošní sezonou posílí i obrana týmu, kterou vyztuží Charleus „Bo“ Dieuseul, skvělý atlet a talentovaný linebacker, který v roce 2013 absolvoval nováčkovský mini camp s New York Giants. V témže roce s týmem NFL dokonce podepsal smlouvu jako nedraftovaný free agent. Řadu úspěchů Bo zaznamenal i na střední škole a univerzitě, kde působil jako asistent trenéra a trenér defensivní lajny a linebackerů. V roce 2017 pak nastupoval v týmu Vienna Vikings, se kterým rakouskou ligu vyhrál a umístil se mezi deseti nejlepšími hráči v počtu tacklů (zastavení hráče s míčem) a sacků (skládek quaterbacka).

„Vybral jsem si Blades kvůli jejich odhodlání vítězit. Poté, co v minulé sezóně vyhráli Silver Bowl a získali skvělého hlavního trenéra, to pro mě bylo přirozené rozhodnutí. S coachem Leškem mluvíme stejným fotbalovým jazykem. Do České republiky se moc těším. Zatím jsem o této skvělé zemi slyšel jen z vyprávění, nyní ji konečně poznám na vlastní kůži. V Paddock lize očekávám obrovskou konkurenci, ale nechci nic jiného než Czech Bowl. Má očekávání jsou vysoká, ale já miluju výzvy,“ těší se Charleus Dieuseul, který se k týmu připojil před právě začínajícím tréninkovým kempem.

První ostrý start v Paddock lize čeká Charleuse Dieuseula už v neděli 7. dubna, kdy Blades Ústí nad Labem uvítají na svém domácím hřišti soupeře z Pardubic. Zápas proti Pardubice Stallions začíná v 15:00 hodin.

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru