OBRAZEM: Poznáte tuto zříceninu s nádherným výhledem? Naplánujte si tam výlet
Zřícenina hradu Šumburk. Foto: e-deniky.cz
Výlety

Klášterec nad Ohří - Na vrcholku Klášterecké hory, jen asi tři kilometry od Klášterce nad Ohří, se vypínají zbytky hradu Šumburk. Z významného pohraničního hradu, na poměrně vysokém kopci, je už ale jenom zřícenina. Kdysi se přitom pyšnil vysokou obranou hranolovou věží, takzvaným donjonem a důkladným opevněním mohutných hradeb s baštami.

Mohutný hrad s původním jménem Nový Šumburk byl založen v 15. století Vilémem ze Šumburka. Kolem roku 1550 ale hrad vyhořel a zřejmě už ho majitelé neobnovili. Jako o pustém se o něm píše na začátku 17. století.

Na hrad se můžete vydat z Perštejna po červené turistické značce nebo z Klášterce podle řeky Ohře. Kdo jede autem, je nejlepší odbočit z hlavní silnice č. 13 na Kláštereckou Jeseň a zaparkovat u polní cesty k opuštěnému hospodářskému dvoru Šumná.

Foto

Kudy tam

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru