Pondělí 25. červen 2018
Svátek má Ivan

Ústecký kraj - Největší změny jízdních řádů čekají cestující jako každoročně až v prosinci, přesto se už od září musí připravit, že při pravidelné čtvrtletní úpravě jízdních řádů dojde k několika změnám.

Týkat se budou hlavně zelených linkových autobusů a to ve třech oblastech: na Litvínovsku a Bílinsku se od 3. září na lince 498 objeví nové večerní spoje v úseku Teplice – Bílina v pracovní dny.

Vybrané spoje z úseku Teplice – Bílina budou přeřazeny na linku 503 přes Ohníč. Na lince 503 se rozšíří doprava o odpolední a večerní spoje. Linka 525 pojede nově po trase Litvínov – Mariánské Radčice – Braňany a nebude již jezdit v úseku Mariánské Radčice – Loučná. Na linkách 499, 506, 508 se v jízdních řádech objeví nové spoje - k jejich zajištění dopravci využijí dosavadní manipulační jízdy. Na Teplicku budou od 4. září noční linky 802 a 803 nově stavět na více zastávkách po Teplicích. Na Litoměřicku se na lince 637 zlepšuje doprava ke škole v Terezíně a přidává se dopolední spoj do menších obcí. U linky 638 se zlepší možnost dopravy do Litoměřic k zastávce u pošty, do Pokratic ke kapličce a do Radešína.

U autobusů linky 646 pojedou nově večerní spoje jako přípoje od autobusu ze směru od Prahy. Na lince 672 dochází ke zvýšení počtu spojů a z Dušníků do Roudnice nad Labem. Se zelenými autobusy číslo 683 se od září dostanete častěji do Předonína i do Roudnice. U linky 684 se zlepšuje návaznost na trasu Roudnice-Mělník a doprava do zastávky Litoměřice, u pošty. Na lince 685 jede nový spoj v 10:52 z Libochovic do Budyně a na lince 711 nový spoj v 9:10 z Budyně do Mšeného-lázní a v 15:12 z Peruce do Loun.

Od září se mění jízdní řády jedné ze sedmi tarifně zaintegrovaných městských doprav v systému DÚK – MHD ve Varnsdorfu. Linka MHD číslo 191 nově vede kolem Kauflandu a nezajíždí k mlékárně. Přesunuje se zastávka Kamenická a název nynější zastávky Varnsdorf Velveta 03 se změní na Varnsdorf Kaufland. V jízdním řádu dojde k drobným časovým posunům.

Potěšující zprávou na závěr je, že jízdní řády vlaků se na území Ústeckého kraje k zářijové čtvrtletní změně nemění. Do konce turistické sezony se už také nemění jízdní řády turistických železničních a lodních linek DÚK, od září podle stávajících jízdních řádů po prázdninové odmlce opět vyplují lodě linky 902 z Ústí nad Labem do Děčína a Hřenska.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací