Čtvrtek 20. únor 2020
Svátek má Oldřich

Moldava - Ve velmi přátelském duchu se uskutečnilo setkání hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a generálního konzula Ruské federace Mikhaila Nikolaevicha Ledeneva na Moldavě.

Hejtman spolu s ředitelem krajského úřadu Milanem Zemaníkem hovořili s konzulem mimo jiné o nedávné pracovní zahraniční cestě delegace Ústeckého kraje v partnerské oblasti Vladimir. Při této cestě se hejtman a jeho náměstek pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš setkali s vedením Vladimirské oblasti, s českým ředitelem tamních závodů Hame Foods či navštívili dětský letní tábor organizovaný městem Kiržač, které je partnerským městem Rumburku.

Generální konzul se tedy měl možnost prostřednictvím hejtmana seznámit s průběhem zahraniční cesty. Při ní se delegace kraje setkala hned na začátku s představiteli města Vladimir, kdy ředitel úřadu Andrej Šochin ocenil dlouhodobé partnerství města Vladimir s krajským městem Ústí nad Labem, které trvá již od poloviny minulého století. Následně se krajská delegace zúčastnila jednání s představiteli Vladimirské oblasti v čele s gubernátorem Vladimirem Sipyaginem, který vyjádřil svou podporu rozvoji hospodářských a kulturních vazeb mezi oběma regiony. V roce 2018 dosáhl obchod s Českou republikou dle slov gubernátora Vladimirské oblasti 17,3 milionu USD. Vedení obou oblastí tedy hovořilo i o možnosti pobídky pro české investory k rozvoji podnikání právě zde. Hejtman při této příležitosti vzpomněl, že se před dvěma roky osobně zúčastnil místního obchodního fóra a jeho další pořádání může být možností právě pro budoucí investory. Zástupci obou regionů také plánují do budoucna spolupráci v oblasti cestovního ruchu, kultury nebo sportu.

1408vladimir2

Návštěva delegace Ústeckého kraje Vladimirské oblasti. Zdroj: www.kr-ustecky.cz

Česká společnost Hame Foods, kterou hejtman spolu s náměstkem Matoušem navštívili, působí ve Vladimirské oblasti již více než 10 let. S generálním ředitelem Petrem Šmídem hovořili například i o obchodním prostředí v Ruské federaci právě v souvislosti se zahraničními investory. Na závěr navštívili i dětský tábor v Kiržači a setkali se také s vedením města Kiržač, které již několik let spolupracuje s městem Rumburk.

Na závěr setkání předal generální konzul pan Ledenev hejtmanovi kraje dopis od vedení Sverdlovské oblasti s pozváním do Jekatěrinburgu na oslavy „Světového dne měst“ (World Cities Day), vyhlášeným Valným shromážděním OSN, kdy se v rámci oslav (29. 10. – 1. 11. 2019) uskuteční 4. mezinárodní fórum – výstava výškového a unikátního stavebnictví „100+ Forum Russia“ (http://www.forum-100.ru) na téma „Město budoucnosti“. Pořadatelé by rádi pozvali zástupce měst a samospráv, kteří by chtěli představit nejúčinnější opatření pro vytvoření městského prostředí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací