Úterý 17. září 2019
Svátek má Naděžda

Ústí nad Labem - Víla Milada v sobotu 18. května oslavila své 18. narozeniny. Oslava proběhla v rámci zahájení sezony jezera Milada.

Vyvrcholením celé akce bylo setkání s vílou Miladou, která se přítomným návštěvníkům nečekaně zjevila po 13. hodině. Od přítomných dětí dostala darem velký narozeninový dort z malovaných kamenů a papírových kytiček.

2005milada4

Klub otužilců z Trmic předal víle ledový klíč, kterým symbolicky odemkli jezero pro nadcházející letní sezónu. Někteří lidé dokonce využili teplého počasí a ve vodách jezera se vykoupali.

2005milada3

U parkoviště nad jezerem mohli návštěvníci nastoupit do výletního vláčku, který je zdarma svezl až k pláži. Zde si rodiče s dětmi zasportovali v různých disciplínách, mezi kterými nechyběl slalom, překážkový běh, hod oštěpem nebo koulí.

2005milada2

Celý den probíhaly ukázky záchranářské techniky. Zájemcům se naskytla příležitost svézt se po jezeře v záchranářském člunu nebo se naučit zásady první pomoci. Dobrovolní hasiči z Chabařovic například předváděli dětem útok proudem vody na cíl. V průběhu dne k pláži dorazila kolona historické vojenské techniky, v jejímž čele jel nákladní vůz značky ZIL.

2005milada5

5x foto zdroj: www.usti-nad-labem.cz

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací