Pondělí 25. březen 2019
Svátek má Marian

Ústí, Střekov – Na Kamenném Vrchu pokračuje rekonstrukce bývalých jeslí. Začala už minulý rok. Je to největší letošní investice městského obvodu Střekov. Zatím však není k dispozici celá potřebná finanční částka, a tak bude letos opravena a otevřena jen polovina objektu.

Celkové náklady se odhadují na více než 10 milionů korun. Mětský obvod žádal i o dotaci z evropských fondů. Zatím však dotace nebyla schválena. „Střekovská radnice sama na celou stavbu nebude mít v roce 2018 dostatek finančních prostředků. I tak ale letos plánujeme zprovoznění alespoň poloviny objektu. Tyto rekonstrukční práce si vyžádají náklady ve výši 7 - 8 milionů korun,“ uvedl Karel Šohaj, investiční a projektový manažer Městského obvodu Ústí nad Labem - Střekov.

Rekonstrukce byla zahájena už v roce 2017. Počítá s kompletním zateplením, které zahrnuje nová okna, dveře, střechu a fasádu. Plánuje se i velká rekonstrukce vnitřních prostor.

A jak budou bývalé jesle využívány dál? Děti už v nich pobývat nebudou, přesněji řečeno ne v roli svěřenců jeslí. Mohou tam však být jako pacienti na návštěvě u lékaře nebo také jako malí čtenáři. Nejbližší využití prostor je totiž plánováno jako sídlo knihovny a ordinace dětského lékaře.

Kavárna, fitness, malá školní skupina...

Uvažuje se však i o dalším možném využití. „Existují návrhy a varianty na zřízení kavárny, fitness centra, malého školního zařízení i jiných možných služeb určených hlavně pro obyvatele sídliště v okolí,“ uvedla starostka Střekova Eva Outlá.

Jesle jako zařízení pro děti ukončily v místě provoz po roce 1990. Objekt potom využívali různí nájemníci, například menší firmy. Od roku 2014 je už zcela opuštěn, pak ho poničili různí vandalové a bezdomovci.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací