Středa 24. duben 2019
Svátek má Jiří

Ústí – V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem musela o víkendu zasahovat policie. Problémová situace vznikla kvůli neshodám mezi matkou dítěte a lékaři, kteří ošetřovali její hospitalizované dítě. Žena má měsíčního kojence a chtěla s ním zůstat i přes noc. Lékaři jí to však nechtěli umožnit.

Podle tvrzení Krajské zdravotní a. s., provozovatele nemocnice, žena narušovala provoz dětské kliniky, jednotky intenzivní a resuscitační péče (JIRP). „Lékař se snažil vysvětlit situaci o možnostech a podmínkách nepřetržité přítomnosti u dítěte, ale dohoda se v této fázi ukázala jako nemožná. Sloužící lékař zodpovědný za chod oddělení vyzval matku k odchodu, ale ta neuposlechla výzvy, a tak lékař přivolal Policii ČR. Poté matka zůstala před dveřmi JIRP,“ uvedl Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní a. s.

"Lékař se řídil vnitřními předpisy Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice. Žádný z právních předpisů nebyl porušen. Zdravotnické zařízení se vždy snaží zajistit společný pokoj pro rodiče a dítě tak nejdříve, jak jen to je možné. Přímo na oddělení jednotky intenzivní péče však není možné zajistit spaní pro rodiče dítěte. O této skutečnosti byla matka informována. Zdravotnické zařízení má zákonné právo omezit nepřetržitou přítomnost rodičů, pokud by narušila poskytnutí zdravotních služeb, což se v tomto případě stalo," uvedl MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

O případu jako první informovala TV Nova. Maminka podle ní chtěla zůstat s dítětem i přes noc, být s ním v kontaktu, hladit ho, musela i odstříkávat mléko na kojení. Podle televize nakonec spor, ačkoli ho museli zklidňovat policisté, dopadl víceméně dobře. „Lékař se s matkou nakonec domluvil a ta mohla zůstat na jednotce intenzivní péče," uvedla pro portál TN.cz Jana Slámová z ústecké policie.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací