Pondělí 25. březen 2019
Svátek má Marian

Ústí nad Labem – V Pařížské ulici v centru města se budou opravovat chodníky. Práce mají probíhat v několika etapách přibližně od dubna do listopadu. Náklady činí necelé čtyři miliony korun.

V přilehlé ulici Velká Hradební nyní probíhají zemní práce a rekonstrukce kanalizační sítě. Na ni naváže i rekonstrukce povrchu vozovky. „Další postup chceme naplánovat a zkoordinovat tak, aby současně proběhly i velkoplošné opravy chodníků v Pařížské ulici, které jsou ve špatném stavu,“ uvedl Karel Rouč z tiskového odboru Magistrátu města Ústí nad Labem.

První velkoplošná oprava chodníku tak má podle něj proběhnout na jižní straně rušné Pařížské ulice, a to od dubna do června. „Je to pravostranný chodník ve směru Masarykova – Velká Hradební,“ upřesnil Karel Rouč. Od června do září na to naváže rekonstrukce komunikace Velká Hradební včetně křižovatky Pařížská - Velká Hradební - Dlouhá a křižovatky Velká Hradební – Bratislavská. Od září do listopadu 2018 pak bude pokračovat velkoplošná oprava chodníku na severní straně Pařížské ulice. „Tentokrát to bude levostranný chodník ve směru Masarykova – Velká Hradební,“ sdělil Karel Rouč.

Na chodnících bude odstraněn nynější litý asfalt a betonový podklad a nově bude položena kvalitní zámková dlažba. Úpravu místa navrhl městský architekt. Záměr a investici schválila v březnu rada města.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací