Středa 10. srpen 2022
Svátek má Vavřinec

Ústí nad Labem - Na operační středisko městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že v ulici Karafiátova se volně pohybují ovce po vozovce a mohlo by zde dojít k dopravní nehodě. Na místo byla vyslána hlídka strážníků, která zjistila, že se zde pohybují dvě ovce, které díky volnému prostoru nebude snadné odchytit.

Hlídka kontaktovala majitele zvířat a informovala ho o celé události. Dále bylo hlídkou strážníků společně s místními obyvateli provedeno zajištění únikových cest až do příjezdu majitele. Následně se na místo dostavil majitel ovcí, který hlídce sdělil, že ovce vlastní teprve dva dny a nemá ani potřebné vybavení pro jejich odchyt, proto byl kontaktován psovod městské policie s odchytovým vybavením.

1605ovcekz2

Foto: MP Ústí nad Labem

Do jeho příjezdu se hlídce podařilo ovce odchytit (na vodítka) a následně je umístit do vozidla (dodávka majitele ovcí), který se na místo dostavil. Dále pak byl hlídkou proveden doprovod dotyčného i se zvířaty do místa bydliště, kde hlídka pomohla ovce vrátit zpět do výběhu. Následně strážníci poučili majitele, aby pozemek zajistil proti dalším únikům ovcí z pozemku.

1605ovcekz3

Foto: MP Ústí nad Labem

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist