Úterý 17. květen 2022
Svátek má Aneta

ČR - Vláda ČR na svém mimořádném čtvrtečním jednání zpřísnila kvůli špatné epidemické situaci opatření proti šíření onemocnění covid-19. S platnostní od půlnoci zavádí na měsíc nouzový stav a omezuje některé služby.

"Epidemická situace není dobrá, na vládě jsme proto přijali další protiepidemická opatření. Provozovny stravovacích služeb, klubů a kasin bude od zítra možné navštěvovat pouze od 5:00 do 22:00. Nebude také možné provozovat vánoční trhy a konzumovat alkohol na veřejných místech," uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. V obchodních centrech budou uzavřené food courty, jídlo si bude možné odnášet pouze s sebou.

Omezení se dotkne také hromadných akcí. "Na těch společenských se maximální kapacita sníží z 1000 na 100 osob. U akcí jako je divadlo, film, sport bude moci být maximálně 1000 usazených osob," dodal Vojtěch. Ministerstvo zdravotnictví vydalo také krizové opatření, které od zítra nařizuje určitým zdravotnickým profesím povinnost pomoci v nemocnicích, které se starají o pacienty s onemocněním covid-19.

Jde o třetí vyhlášený nouzový stav v souvislosti s novým typem koronaviru.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist