Středa 10. srpen 2022
Svátek má Vavřinec

Ústecko - Hlídka Celní správy v pondělí 18. 10. před půlnocí oznámila, že na dálnici D8 pronásledovala dodávku se slovenskou registrační značkou, jejíž řidič nereagoval na znamení k zastavení a s vozidlem ujížděl.

Na 87. km z dálnice sjel, havaroval na lesní cestě poblíž Petrovic na Ústecku a z vozidla utekl směrem k dálnici D8. Řidiče zadrželi krátce po oznámení policisté dálničního oddělení Řehlovice v tunelu Panenská na D8. 42letý cizinec je podezřelý z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Případem se nadále budou zabývat ústečtí kriminalisté.

1910dodavkakz2

Foto: Policie ČR

V zavazadlovém prostoru havarovaného vozu se nacházelo 15 osob cizí státní příslušnosti. Při havárii naštěstí nebyl nikdo zraněn. Cizinci, z nichž byly 3 ženy a dva nezletilí, byli eskortováni na oddělení cizinecké policie, kde bylo zjištěno, že se jedná o státní příslušníky Sýrie.

1910dodavkkz3

Foto: Policie ČR

"Vzhledem k tomu, že nepředložili žádné cestovní doklady, vzniklo důvodné podezření, že neoprávněně vstoupili a pobývají na území České republiky. S cizinci bylo zahájeno správní řízení o správním vyhoštění z území členských států EU," uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist