Úterý 17. květen 2022
Svátek má Aneta

Mnoho voličů se domnívá, že ČSSD se zabývá převážně sociální oblastí a zvyšováním daní. Rád bych tuto představu vyvrátil. Sociální demokracie má mnoho kvalitních odborníků v oblastech energetiky, dopravy a národohospodářů. Rovněž spolupracuji s obornou veřejností na realizaci přechodu na nízkouhlíkovou technologii bez fatálních dopadů na obyvatele našeho, Ústeckého kraje.

Z profesního hlediska jsem energetický analytik, který svůj dosavadní život zasvětil energetice, která vytváří důležitou součást našeho kraje. Elektrickou energií zásobujeme nejen náš region, střední Čechy a Prahu. Máme rozvinutou soustavu centrálního zásobování teplem, a to zejména z uhelných elektráren, zejména se jedná o města Klášterec nad Ohří, Kadaň, Chomutov, Most, Litvínov.

Také nesmíme zapomínat na dodávky tepla z výtopen pro města Děčín, Varnsdorf a Litoměřice. Rychlým odstavením uvedených uhelných zdrojů tak, jak to požadují některé parlamentní strany ve spolupráci s ekologickými hnutími bez adekvátní nízkouhlíkové náhrady, bude fatální nedostatek jak elektrické energie, tak i tepla a hrozí vznik energetické chudoby. Sociální demokracie jako jediná strana energetickou chudobu zmiňuje ve svém volebním programu. Náš odborný tým se touto problematikou zabývá a hledá řešení. Naším úkolem v Parlamentu bude prosadit vypracování harmonogramu postupného odstavování uhelných zdrojů s plnou náhradou alternativního paliva tak, aby se zamezilo energetické chudobě. K tomuto předsevzetí bude nutné přepracovat energetický zákon, který v současné době je pro modernizaci energetiky nevyhovující.

Moje odpovědi na otázky položené kandidujícím politikům najdete na wbových stránkách https://www.nazorypolitiku.cz/new/ v sekci ČSSD pod jménem Vladimír Vlk.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist