Středa 10. srpen 2022
Svátek má Vavřinec

ČR, Ústecký kraj - Začátek letních prázdnin a s ním související turistická či dovolenková sezóna se odrazil i na zvýšeném počtu řidičů, kteří použili zpoplatněné úseky dálnic bez uhrazení časového poplatku.

Na celorepublikové víkendové akci zaměřené právě na vozidla pohybující se po českých dálnicích bez uhrazeného poplatku za jejich použití, se podílely i hlídky výkonového zpoplatnění ústeckých celníků.

Od pátku do pondělí na dálnici D8 zjistili 38 porušení spočívající v absenci dálniční známky či její nevyplnění nebo nenalepení. Za tyto přestupky celníci uložili řidičům pokuty v úhrnné výši 37.500 korun. Mezi hříšníky byli zejména cizinci (72 %). Přenosné platební terminály využilo k uhrazení pokuty platební kartou 22 řidičů, dalších 10 řidičů zaplatilo pokutu hotově a 6 provinilců zvolilo složenku.

Za prvních šest měsíců tohoto roku odhalili ústečtí celníci na svěřeném úseku dálnice D8 celkem 547 případů porušení právních předpisů v systému časového zpoplatnění, Na pokutách vybrali od neukázněných řidičů 522 700 korun. Loni za stejné období to bylo 868 případů a na pokutách bylo vybráno 812.200 korun.

Hlídky výkonového zpoplatnění, pohybující se nepřetržitě po zpoplatněných úsecích dálnic a silnic I. třídy, kontrolují nejen řidiče osobních vozidel, zda mají vylepenou platnou dálniční známku, ale i řidiče nákladních vozidel, zdali uhradili mýtné.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist