Čtvrtek 9. duben 2020
Svátek má Dušan

Ústí nad Labem – Z dálky je slyšet dechová hudba. Průvod vede medvěd následovaný muzikanty a zhruba několika stovkami Ústečanů. V krajské metropoli Ústeckého kraje proběhl v sobotu 15. února Ústecký masopust.

Jarní veselí začalo v 11.00 hodin na Lidickém náměstí pověšením basy. Poté se masopustní průvod vydal na Kostelní náměstí, kde na návštěvníky akce čekaly soutěže a spousta zábavy. Milovníci zabijaček ochutnali dobroty od pěti řezníků. Své umění předvedli pozvaní pekaři, pivo a víno teklo proudem.

„V rámci Ústeckého masopustu jsme se rozhodli, že budeme lidem ukazovat zajímavá místa našeho města. Proto došlo v letošním roce ke změně trasy a zakončení průvodu na Kostelním náměstí. Pro příští rok mohu slíbit opět změnu. Ústí nad Labem se má čím chlubit. Nechceme, aby se monotónně chodila každý rok stejná trasa,“ uvedla Tereza Limburská, referentka Oddělení cestovního ruchu ústeckého magistrátu.

FOTOGALERIE:

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací