Čtvrtek 9. duben 2020
Svátek má Dušan

Ústí nad Labem - O převozní loď Marie je mezi turisty velký zájem. Rada města se ji proto rozhodla finančně podpořit i pro letošní sezónu.

Lodní dopravě působící na cyklostezce Vaňov – Píšťany – Vaňov se daří. Loď Marie loni přepravila 1135 cestujících a více jak dvě stovky kočárků a kol. Oproti roku 2018 jde o téměř 40% nárůst. Výletní loď, která zastavuje na zastávkách Vaňov, cyklokemp Brná, Dolní Zálezly, Církvice, Libochovany, Velké Žernoseky, Marina Píšťany, vypluje v měsíci červnu. Cena jízdy zůstane stejná, to znamená od 10 Kč do 38 Kč za osobu. Příplatek za psa, kočárek či kolo je 15 Kč.

Loď Marie bude v měsících červnu a září jezdit pouze o sobotách, v červenci a srpnu o sobotách a úterých. Celkem jde o 175 hodin plavby. Městští radní na tento provoz schválili dotaci 200 000 Kč, o jejím poskytnutí bude jednat ještě zastupitelstvo města.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací