Středa 26. únor 2020
Svátek má Dorota

Ústí nad Labem - Památku obětí holocaustu uctili v pondělí u pomníku v Městských sadech představitelé města, zastupitelských klubů, městských obvodů, dalších institucí a veřejnost

„Hrůzný systém nacistické ideologie stál život miliony lidí v celé Evropě, mnozí z těch, kteří přežili, přišli o příbuzné, rodinné vazby a majetek, zůstaly jim jen holé životy. Týkalo se to i řady obyvatel Ústí nad Labem,“ uvedl v projevu primátor Petr Nedvědický.

2701unlkz2

Zdroj: www.usti-nad-labem.cz

Anna Ťupková, předsedkyně Židovské obce Ústí nad Labem, připomněla podrobnosti tragických událostí. Židé byli po připojení města k říši perzekuováni, převáženi do sběrného tábora v zámečku v Krásném Lese, do Terezína a pak do vyhlazovacích táborů. Z města tak zmizelo na 380 lidí židovské národnosti.

Pietního aktu se zúčastnili i žáci ze Základní školy E. Krásnohorské, kteří se podílejí na projektu Krokus a vysadili u památníku židovskou hvězdu ze žlutých krokusů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací