Pátek 26. únor 2021
Svátek má Dorota

Teplice - Rozlišit chutě na jazyku, poznat slavné biology nebo prokázat, že dokážou pracovat s mikroskopy, museli žáci základních a středních škol při plnění úkolů krajské biologické odysey. Soutěž se konala v prostorách gymnázia Teplice a zúčastnily se jí smíšené týmy ze základních a středních škol Ústeckého kraje. Šanci prosadit se v biologické odysee měl každý.

Úspěch v krajské soutěži nezáležel jen na znalostech a dovednostech v biologii. Děti musely také prokázat, že dokážou spolupracovat v týmu a své znalosti s ostatními sdílet. Právě to je jeden ze základních principů krajských odysejí. Spolupráce základních a středních škol.

Spolupráci s ostatními a také možnost prohloubit si své znalosti z biologie a získat zkušenosti s prací s mikroskopem si soutěžící na své účasti v krajské odysee cenili nejvíce.

Krajská biologická odysea se konala v rámci projektu Implementace krajského akčního plánu vzdělávání Ústeckého kraje, jehož hlavním smyslem je podpora vzdělávání a propojení všech stupňů škol. Děti ze středních škol si zábavnou formou při soutěžích mají možnost ověřit správnost své volby dalšího studia, žákům základních škol se přiblíží studium na středních školách a usnadní jim to výběr nejvhodnějšího oboru.

Své síly, znalosti a dovednosti změřili žáci škol Ústeckého kraje v rámci aktivit projektu Implementace krajského akčního plánu vzdělávání v Ústeckém kraji hned v několika oborech. Za sebou už mají mimo jiné chemii, strojírenství a stavebnictví.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací