Sobota 23. leden 2021
Svátek má Zdeněk

Ústecký kraj - S blížícími se vánočními svátky zaměřili celníci v uplynulých dnech kontrolní činnost na nabídku a prodej výrobků porušujících práva duševního vlastnictví. V hledáčku měli vytipované stánky a provozovny v příhraničních obcích Hřensko, Petrovice, Moldava, Hora sv. Šebestiána, Vejprty a další.

Co do počtu nejvíce padělků celníci zajistili na Moldavě a v nejvyšší hodnotě pak ve Vejprtech.

Na Moldavě v prodejně označené „Konzum" celní hlídka zajistila 344 kusů padělků. Jednalo se o hračky, hrací karty a stavebnice, dále plastovou obuv i drogistické potřeby. Celníci stanovili hodnotu zajištěného zboží, vyčíslenou v ceně originálních výrobků, na 120 tisíc korun. Kromě padělků hlídka celníků zajistila v provozovně i 61 lahví (59,9, litrů) různého alkoholu, ke kterému prodejce nepředložil žádné nabývací doklady, prokazující jeho řádné zdanění.

0912celnici2

Foto: Celní správa ČR

V neoznačené provozovně ve Vejprtech celníci zajistili 204 kusů padělků různých výrobků. Od textilního zboží (bundy, trička, mikiny) až po zapalovače a přívěšky honosící se logy renomovaných firem. Hodnotu zajištěného zboží celníci vyčíslili na 155 tisíc korun. Kromě toho hlídka celníků v prodejně objevila i 11 gramů marihuany v dóze stojící na pultu.

0912celnici3

Foto: Celní správa ČR

S jedenácti přistiženými obchodníky zahájí celníci správní řízení o udělení sankce a propadnutí zajištěných výrobků.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací