Neděle 17. leden 2021
Svátek má Drahoslav

Ústí nad Labem – Spuštění elektronického odbavovacího systému pro cestující má celkem tři etapy. První proběhla v polovině měsíce června letošního roku a druhá začíná 15. prosince 2019.

 Základním cílem elektronického odbavovacího systému je zavést novou technologii odbavování cestujících v městské hromadné dopravě (MHD). Umožnit cestujícím využití bezkontaktních platebních karet nejen pro jednotlivé jízdné, ale i pro nákup časového jízdného z pohodlí domova. ,,Multikanálový elektronický odbavovací systém pro městskou hromadnou dopravu, jehož základem je bezkontaktní platební karta, umožní komfortní a moderní způsob odbavení cestujících. Mezi základní přínosy bude patřit rychlost, jednoduchost a rozšíření možnosti odbavení nebo poskytnutí slevy z ceny jednotlivého jízdného při využití elektronické platby,“ řekl ředitel Dopravního podniku města Ústí nad Labem Libor Turek. Od 15. prosince 2019 zlevňujeme roční jízdné a nejen tento kupón si můžete koupit na eShopu.

Druhou etapu budou moci využívat cestující, kteří chtějí mít časové jízdné (kupón) na své bezkontaktní platební kartě a zakupují si obyčejné časové jízdné na 7, 30, 90, 180, 365 dní pro zónu 101 anebo pro zónu 101 a některou ze zón 121, 122 nebo 171. Pokud cestující nemá nebo nechce využít svou platební kartu, může si ji v Zákaznickém centru v Revoluční ulici a v Registračním centru ústeckého Dopravního podniku v OC Forum zakoupit jako anonymizovaný nosič kupónu. Řidiči a revizoři Dopravního podniku města Ústí nad Labem budou uznávat ve vozidlech MHD karty Dopravy Ústeckého kraje (DÚK).

Pro registraci na eShopu EOS https://eshop-bpk.dpmul.cz/ musí cestující vyplnit svůj e-mail a zvolit si heslo. Po registraci obdrží notifikaci na zadanou e-mailovou adresu a po jejím potvrzení doplní požadované údaje a přiřadí platební kartu, ke které budou vázány elektronické časové jízdenky. Po splnění podmínek registrace má cestující možnost zakupovat si elektronické časové jízdenky. Pro registraci cestujícího, který využívá obyčejné časové jízdné, není vyžadována fotografie. Cestujícímu budou na zadanou e-mailovou adresu automaticky zasílány informace o blížícím se konci platnosti časové jízdenky, kterou si budou moci v eShopu prodloužit.

Při zahájení revizorské kontroly se na validátorech objeví informace - ,,Probíhá přepravní kontrola“ a „Dočasně pozastavený prodej jízdenek“. Cestující bude revizorem požádán o předložení jízdního dokladu. V případě, že má cestující časovou jízdenku svázanou se svou bezkontaktní platební kartou, přiloží ji k revizorské čtečce, kde revizor zjistí, zda má platný časový kupón pro danou zónu a na displeji revizorské čtečky se zobrazí informace o platnosti - / - neplatnosti jízdního dokladu, případně, že nebyl doklad nalezen.

K elektronickému odbavovacímu systému ústecký Dopravní podnik zřídil na bezplatné infolince 800 100 613 speciální volbu pro rychlejší vyřešení dotazů cestujících. V provozu bude v pracovních dnech od 6 do 18 hodin. Od 10. prosince 2019 zaměstnaci Dopravního podniku v Ústí nad Labem v Registrační centrum v OC Forum zájemcům s registrací poradí od pondělí do soboty od 9 do 19 hodin.

 

 

 

 

 

 

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací