Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Ústí nad Labem – Centrum pro zvířata v nouzi při Zoo v Ústí nad Labem se připravuje na zimu. Nejvíce opuštěným mazlíčkům s přicházejícím chladným počasím udělají radost deky a povlečení.

Ústecký útulek v současné době obývá třicet sedm němých tváří. „Vyhřívaných desek, misek máme dost, rovněž oblečků. Co se vždy hodí, jsou deky, které nám pejsci často rozškubou nebo jinak znehodnotí. Největší službu našim čtyřnohým mazlíčkům udělají larisy, které drží teplo. Pejsci nebo kočky na ně nejen uléhají, ale v třeskutých mrazech je používáme k zakrytí kotců. Co nemá smysl do našeho centra nosit, jsou péřové a prošívané deky,“ uvedla Jaroslava Ježková, vedoucí Centra pro zvířata v nouzi při Zoo v Ústí nad Labem.

Další lůžkovinou, které není nikdy dost, je povlečení. „Nejlepší je bavlněné, bereme jak prostěradla, povlaky na deku i na polštář. Co nemá smysl do útulku nosit, jsou povlečení z umělých vláken nebo lesklých materiálů, které zvířata ve venkovních kotcích v mrazivém počasí spíše studí,“ požádala dobrovolné dárce Jaroslava Ježková.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací