Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Krásné Březno - Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) je mezinárodní organizace, která sdružuje zoologické zahrady a akvária, ale i další chovatelské či ochranářské instituce. Členství v této organizaci umožňuje zapojení do záchranných chovatelských programů, bezplatného získávání zvířat, spolupráce a sdílení zkušeností pro zefektivnění poslání zoo.  

„EAZA již několik let kontroluje a hodnotí své členské organizace. Tento proces byl v naší zoo poprvé zrealizován ve dvou částech, nejprve formou dotazníků a posléze i vlastní návštěvou areálu včetně zázemí. Osobní kontrola v ústecké zoo proběhla v únoru letošního roku a týkala se všech oblastí, které patří do fungování zoo, tedy chovatelské práce, veterinární péče, technického zázemí či vzdělávacích aktivit," uvádí v tiskové zprávě ústecká zoo. 

V říjnu byla doručena zpráva s oficiálním stanoviskem o výsledku proběhlé kontroly. „Ústecká zoo je nadále členem EAZA, na dobu dvou let, během kterých musí vyřešit všechny závažné připomínky komisařů. Hlavním důvodem, je fakt, že v důsledku podfinancování zoo v minulých desetiletích se neuskutečnil rozvoj některých expozic tak, aby splňovaly navyšující se standardy chovu EAZA a současně není v tuto chvíli zřizovatelem schválen generel zoo, ve kterém jsou tyto nedostatky řešeny. Ze strany EAZA bylo oceněno zpracování generelu jako realistická a vhodná varianta rozvoje ústecké zoo v moderní a progresivní zoo“, informuje ředitel organizace Ing. Roman Končel.

Ústecká zoo byla oceněna za podporu ochranného a výzkumného programu Pesisir Balikpapan a také za vzdělávací program na vysoké úrovni, jenž zahrnuje výukové programy pro školní kolektivy, edukativní prvky v areálu a nabídku pro rozvoj vztahu dětí k přírodě.

„Ve spolupráci se Statutárním městem Ústí nad Labem bylo v letošním roce řešeno několik havarijních situací v naší zoo a také uvolněny finance na rekonstrukci některých expozic v kontextu se zněním generelu a zároveň na rekonstrukci výběhu pro nosorožce, proto můžeme spolupráci s naším zřizovatelem hodnotit pozitivně, což je zmíněno i ve zprávě EAZA“, doplňuje Ing. Roman Končel. Pro budoucnost ústecké zoologické zahrady je rozhodující schválení generelu zoo a přislíbení finančních prostředků, kterými mohou být splněny standardy Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií.

Zdroj: tisková zpráva Zoo Ústí nad Labem

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací