Neděle 31. květen 2020
Svátek má Kamila

Ústí nad Labem - Život malému dítěti zachránili vrchní strážnice Kamila Najmanová a vrchní strážník David Milko z ústecké městské policie. Jejich pohotový zásah ocenil primátor Petr Nedvědický.

Strážníci život pětileté holčičce zachránili s pomocí defibrilátoru. Stalo se tak ve středu večer, kdy byla hlídka zavolána k holčičce, která omdlela při koupání a nereagovala na podněty. Strážníci dorazili na místo jako první a podle telefonických pokynů lékařky ze záchranky použili defibrilátor. Následně prováděli masáž srdce až do příjezdu zdravotní záchranné služby. Dívka byla převezena ve stabilizovaném stavu do Masarykovy nemocnice k dalšímu ošetření.

Za záchranu dětského života dostal David Milko s Kamilou Najmanovou ocenění od primátora Nedvědického. Není to však poprvé, kdy tato dvojice byla oceněna. V loňském roce obdržela poděkování za chycení dvou uprchlých vězňů, kteří se ukrývali v Krásném Březně.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací