Pátek 25. září 2020
Svátek má Zlata

Ústí nad Labem - Městský obvod Ústí nad Labem - město na svém oficiálním webu informuje, že ve městě byla zprovozněna dvě nová dětská hřiště. Jedno je u Střížovického vrchu a ve Štefánikově ulici.

Komplexní úprava dětského hřiště byla nastartována v roce 2018, kdy skupina obyvatel Klíše podala podnět do Participace MO ÚL – město. Tento podnět byl podpořen zastupitelstvem a úřad tak zahájil veškeré kroky vedoucí k realizaci. Na základě poptávkového řízení byla ke zbudování dětského hřiště vybrána nabídka firmy Drimal play s. r. o.  Dětské hřiště bylo pořízeno, a to včetně nutných terénních úprav, za necelých půl milionu korun.

Vzhledem k výborné spolupráci s místními občany, kteří se dlouhodobě snaží zvelebovat zdejší krásný kout u Střížovického vrchu, přistoupil MO ÚL – město k uvolnění další částky, díky které bude na oplocené dětské hřiště pro menší děti navazovat dětské hřiště s prvky pro větší děti. Prvky jsou zasazeny - dalo by se říci – přímo v lese a vybízejí děti ke skotačení. I druhé etapy se na základě poptávky zhostila firma Drimal play s. r. o.  s nabídkou za cca 470 tis. Kč.

1010hriste2

Hřiště ve Štefánikově ulici. Zdroj: www.mesto-ul.cz

I v roce 2019 vyhlásil MO ÚL - město Participaci, aby se aktivní občané obvodu mohli podílet na zvelebování veřejného prostoru. Jedním z podnětů, který byl zastupitelstvem vybrán k realizaci s významnou finanční podporou, byla renovace dětského hřiště ve Štefánikově ulici. Jedná se krásný prostor ukrytý mezi zástavbou přímo vybízející děti ke hrám. Po domluvě s navrhovatelkami podnětu byly některé prvky ponechány, některé doplněny tak, aby byl vytvořen funkční celek. Na základě poptávky  se realizace ujala firma TR ANTOŠ, s. r. o.  s nabídkou za téměř 600 tisíc korun.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací