Pátek 6. prosinec 2019
Svátek má Mikuláš

Ústí nad Labem - Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje informuje o nařízení likvidace potravin v provozovně Stánek GYROS. Ta sídlí na adrese K Zahrádkám 388/4, 400 10 Ústí nad Labem (u Möbelixu).

Jedná se o provozovnu stravovacích služeb s podáváním pokrmů rychlého občerstvení (gyrosu vyrobeného z nakoupeného mraženého polotovaru s přílohami). Při hygienické kontrole ve stravovacím provozu dne 9. července zjistili hygienici potraviny a pokrmy neznámého původu. "Ve znečištěném úložném prostoru osobního automobilu vedle prodejního stánku byly uloženy masné polotovary a syrové kuřecí maso v přepravkách. Veškeré maso a polotovary jsou neznámého původu, nedoloženy doklady o původu potravin, není známá doba spotřeby," stojí ve zprávě krajských hygieniků.

Dle sdělení provozovatele jsou polotovary zpracovávány v místě bydliště provozovatele. "Jedná se o cca 145 kg masa a masných polotovarů: naložené syrové maso cca 20 kg, vařené kuřecí kousky cca 25 kg, kořeněné kuřecí kousky smažené cca 14 kg, rozmražená kachní prsa cca 2 kg, kuřecí prsa syrová cca 60 kg, kuřecí stehenní řízky s kostí cca 9,9 kg, předsmažené závitky cca 4 kg, předsmažená kachní prsa v těstíčku cca 7 kg, mleté vepřové maso cca 1 kg, zamražené masové kousky cca 4 kg, " pokračují hygienici.

Provozovateli byla nařízena okamžitá likvidace potravin. Za zjištěné nedostatky bude provozovateli uložen finanční postih.

foto

1007hygiena2

1007hygiena3

1007hygiena4

1007hygiena5

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací