Sobota 17. srpen 2019
Svátek má Petra

Ústí nad Labem - Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje informuje o nařízení likvidace potravin v provozovně Stánek GYROS. Ta sídlí na adrese K Zahrádkám 388/4, 400 10 Ústí nad Labem (u Möbelixu).

Jedná se o provozovnu stravovacích služeb s podáváním pokrmů rychlého občerstvení (gyrosu vyrobeného z nakoupeného mraženého polotovaru s přílohami). Při hygienické kontrole ve stravovacím provozu dne 9. července zjistili hygienici potraviny a pokrmy neznámého původu. "Ve znečištěném úložném prostoru osobního automobilu vedle prodejního stánku byly uloženy masné polotovary a syrové kuřecí maso v přepravkách. Veškeré maso a polotovary jsou neznámého původu, nedoloženy doklady o původu potravin, není známá doba spotřeby," stojí ve zprávě krajských hygieniků.

Dle sdělení provozovatele jsou polotovary zpracovávány v místě bydliště provozovatele. "Jedná se o cca 145 kg masa a masných polotovarů: naložené syrové maso cca 20 kg, vařené kuřecí kousky cca 25 kg, kořeněné kuřecí kousky smažené cca 14 kg, rozmražená kachní prsa cca 2 kg, kuřecí prsa syrová cca 60 kg, kuřecí stehenní řízky s kostí cca 9,9 kg, předsmažené závitky cca 4 kg, předsmažená kachní prsa v těstíčku cca 7 kg, mleté vepřové maso cca 1 kg, zamražené masové kousky cca 4 kg, " pokračují hygienici.

Provozovateli byla nařízena okamžitá likvidace potravin. Za zjištěné nedostatky bude provozovateli uložen finanční postih.

foto

1007hygiena2

1007hygiena3

1007hygiena4

1007hygiena5

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací