Sobota 19. říjen 2019
Svátek má Michaela

Ústí nad Labem - V uplynulém týdnu se v Klubu seniorů při SVKUL uskutečnila přednáška na téma „Senioři v silniční dopravě“. Přednášku realizovali strážníci z oddělení prevence kriminality a dopravní výchovy Městské policie Ústí nad Labem, v rámci preventivního projektu „Myslíme na Vás“, který se pořádá pod záštitou primátora města Ústí nad Labem Petra Nedvědického.

Na závěr byly všem účastníkům rozdány reflexní prvky, důležité při pohybu v silničním provozu, které pro seniory věnovalo vedení města. Celý projekt je zaměřen na aktivity Městské policie Ústí nad Labem v oblasti posilování kompetencí, které zvýší odolnost cílové skupiny (seniorů a handicapovaných) vůči rizikům hrozícím této věkové kategorii občanů. Aktivita je zaměřena na jednu z nejohroženějších skupin obyvatel města - seniory a handicapované spoluobčany. Realizace projektu probíhá formou přednášek, besed a setkávání s cílovou skupinou. Smyslem projektu je pomoci potenciálním obětem trestné činnosti a zvýšit pocit bezpečí občanů ve městě. V rámci projektu chtějí strážníci oslovit co největší počet seniorů a handicapovaných občanů.

Projekt se skládá ze dvou klíčových aktivit:

  1. Přednášky a besedy v klubech, domovech a zařízeních pro seniory a handicapované občany. Téma přednášek: a) finanční gramotnost, b) ochrana majetku c) ochrana vlastní osoby. Přednášky provádí strážníci městské policie spolu s pracovníky sociálního odboru a také odborníkem ze „Sdružení ochrany spotřebitelů“. Speciální částí těchto setkání bude i výcvik sebeobrany seniorů vedené specialisty z městské policie.
  2. Setkávání a informování osob z cílové skupiny na veřejných místech probíhají formou kampaní a předávání informací prostřednictvím letáků, samolepek a brožurek, informujících o možnostech aktivní ochrany před protiprávním jednáním, které je ohrožuje a snižuje kvalitu jejich života.

Těmito aktivitami se strážníci pokouší minimalizovat dopady problémů, které byly výše popsány. Chtějí přispět k ochraně seniorů před nástrahami různých prodejců, „nabízečů zboží“ a jejich nekalými praktikami. Formou besed a na základě vzájemného vyměňování zkušeností si připomínat, jak chránit svůj majetek nebo řešit složité životní situace. Dále pak formou vhodně volených ukázek a pouček doporučit, jak chránit vlastní osobu před případnými pachateli a jejich protiprávním jednáním.

Jak uvedl náměstek primátora Tomáš Vlach: „Podobné akce budou pokračovat i v budoucnu. Senioři většinou úspěšně odolávají pokusům o vylákání peněz, ale jsou nová témata a nové způsoby, jak podvodníci cílí na tuto skupinu obyvatel. Aktivitu městské policie proto jednoznačně vítám“.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací