Sobota 19. říjen 2019
Svátek má Michaela

Stebno - Dobrovolný hasičský sbor byl ve Stebně na Ústecku založen v roce 1899, nyní oslavil 120 let a ukázal se lidem. Ti se mohli podívat třeba na ukázku zásahu u hořícího automobilu, děti si zase užily pěnu.

Novodobá historie začíná v roce 2004, kdy byla činnost již jen papírově fungujícího sboru obnovena. Byla obnovena členská základna a vytvořena jednotka požární ochrany. Sbor nyní tvoří celkem 50 osob, z nichž 20 je mladých hasičů. Sbor se aktivně podílí na kulturním dění v obci, ve spolupráci s OÚ Stebno pořádá dětské dny, lampionové průvody, či mikulášskou nadílku.

2406stebno2

Jednotka sboru dobrovolných hasičů je tvořena 13ti vycvičenými a proškolenými členy, kteří pro svou činnost využívají moderní vybavení jako je termokamera, přetlakové dýchací přístroje a také automatický externí defibrilátor. K zásahům vyráží cisternovou automobilovou stříkačkou na podvozku Tatry 815 6x6 a dopravním automobilem Renault Trafic. Průměrně je jednotka povolána k 35 zásahům ročně. Jedná se o všechny druhy zásahů - požáry, technické zásahy, dopravní nehody a v poslední době stále častěji k záchraně a transportu zraněných turistů z okolí Vaňovských skal a vodopádů. Mezi nejdelší a nejnáročnější zásahy patří týdenní nasazení ve Vaňově během ničivých povodní v roce 2013, požár lesního porostu v okolí železniční tratě u Prackovic nad Labem v loňském roce.

Zázemí hasičů ze Stebna tvoří požární zbrojnice v sousední obci Podlešín, která byla svépomocí přebudována z nevyužívané hospodářské budovy a nyní poskytuje kompletní zázemí jak jednotce hasičů, tak členům sboru. Zde jsou parkována obě výjezdová vozidla, nachází se zde dílna a sklady, společenská místnost, místnost pro pohotovost, sociální zařízení a kancelář. Zbrojnice slouží také ke školení a schůzkám kroužku mladých hasičů

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací