Pátek 6. prosinec 2019
Svátek má Mikuláš

Ústí nad Labem - V krajské metropole Ústeckého kraje se opět poběží závod do strmé ulice Na Schodech. Závod nazvaný Ústecké schody, který se v posledních letech vrátil do centra města, proběhne v sobotu 18. května.

Netradičním sportovním dopolednem chtějí organizátoři namotivovat více dětí ke sportu. „ Myslím, že i pro rodiny s dětmi bude tato ojedinělá akce zábavná a pobaví jak děti tak i dospělé. Budu velmi ráda, když přijde co nejvíce závodníků. Přeji jim tímto hodně sil a především dobrou sportovní náladu“ uvedla starostka Hana Štrymplová.

Na závodníky čeká netradiční běžecký zážitek přímo v centru Ústí nad Labem, zajímavý formát intervalových startů a pořádná výzva v podobě zdolání 101 schodů. Pro děti a účastníky nové kategorie Rodina bude připravena kratší varianta závodu. 

Ústecké schody navazují na historii běhu do schodů, jehož úvodní ročník se konal 18. května 1974. V den závodu tomu tedy bude přesně 45 let od jeho vzniku. Chodník v ulici je tvořen nepravidelnými schody a závodníci budou muset vyběhnout zhruba polovinu kopce. Centrální městský obvod pokračuje v úspěšné a legendární akci. Závodníci se mohou registrovat přes web www.miladatour.cz, kde naleznou také všechny důležité informace. Startovné je zdarma.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací