Neděle 25. červenec 2021
Svátek má Jakub

Ústí nad Labem – Padající omítka, zohýbané okapy, okna zdobí zapomenuté televizní antény a satelitní talíře. Oprýskaný nápis Pension „kráse“ nepřidá. Současnému vzhledu uzavřené ubytovny v Klíšské ulici má být konec. Společnost CPI byty, vlastnící dům, plánuje nemovitost opravit.

„Bývalou ubytovnu v Klíšské budeme rekonstruovat a nabídneme jako klasické byty do dlouhodobého pronájmu,“ uvedl Jakub Velen, mluvčí CPI byty, na dotaz E – Ústí.cz, jaké má plány společnost s nemovitostí.

V domě má vzniknout čtyřiadvacet partají. „Půjde o byty o velikosti 1+kk, 1+1, 2+kk a 2+1 podle současného rozložení místností a chodeb,“ doplnil mluvčí.

Hana Štrymplová, starostka centrálního městského obvodu v Ústí nad Labem, k vybudování nájemního domu z bývalé ubytovny, uvedla, že CPI je soukromý subjekt a zatím nevstoupil do jednání s městským obvodem k projednání či informování o jejich záměru. „Pokud zde vznikne 24 bytů, jako obvod bychom tento záměr přivítali s tím, že by CPI pronajímalo byty žadatelům, kteří žádají přidělení obecního bytu a jsou prověření a ověření nájemníci. Velice bych přivítala i součinnost s CPI. V nejbližší době proběhne jednání se zástupci CPI a projednání možnosti spolupráce,“ dodala starostka.

K uzavření ubytovny v Klíšské ulici došlo posledního června loňského roku.

2202 ubytovna klíšská3

2202 ubytovna klíšská2

 

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací