Sobota 19. říjen 2019
Svátek má Michaela

Ústí nad Labem - Muzeum civilní obrany v Ústí nad Labem hostilo slavnostní vyhlášení branného závodu O pohár hejtmana Ústeckého kraje. Po okresních kolech se v krajském městě uskutečnilo finále, ze kterého vzešli finalisté v jednotlivých věkových kategoriích (od 4. do 9. tříd ZŠ).

Sportovní akce, které se letos zúčastnilo 25 tříd z celého regionu, byla pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka. Ten také nemohl chybět na slavnostním ceremoniálu, kde dětem předával medaile, diplomy a těm nejlepším tašky od Ústeckého kraje.

Žáci základních škol museli během okresního a krajského kola plnit vědomostní testy na téma civilní obrany a museli také zvládnout testy fyzické zdatnosti (běh, hod granátem či střelbu ze vzduchovky na terč). V nejmladší kategorii vyhrála ZŠ Litvínov – Hamr, mezi páťáky zvítězila ZŠ Mnetěš, mezi šesťáky ZŠ Chabařovice, v kategorii sedmých tříd vyhrála ZŠ Štětí Ostrovní, mezi osmáky dominovali žáci ZŠ Lenešice a v nejstarší kategorii zvítězila ZŠ Duchcov J. Pešaty.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací