Sobota 23. leden 2021
Svátek má Zdeněk

Ústí nad Labem - Herecká asociace je vyhlašovatelem, hlavním pořadatelem a garantem cen, které jsou udělovány umělcům za mimořádné umělecké jevištní výkony vytvořené v oblasti divadelního umění, pod názvem Ceny Thálie.

Ceny Thálie jsou za hodnocené období (od 1.6.2019 do 30.6.2020) uděleny v oboru: činohra, opera, muzikál, opereta a jiné hudebnědramatické žánry, balet, tanec a pohybové divadlo, alternativní divadlo a loutkové divadlo. 14.11. od 20.00 hodin se uskuteční komorní vyhlášení nositelů Cen Thálie 2020 v on-line prostoru prostřednictví streamovaného přenosu na https://cenythalie.cz/.

„Ceny Thálie jsou samozřejmě prezentací našeho divadla a letos to opět potvrzuje sólistka Frederika Kvačáková. Je to přesvědčivý důkaz toho, že i oblastní a regionální divadla mohou mít jak význačné umělce, tak i konkurenčně schopné inscenace,“ uvedl Miloš Formáček, ředitel Severočeského divadla.

FREDERIKA KVAČÁKOVÁ

Role: Frida
Inscenace: Frida
Choreografie a režie: Marika Hanousková Mikanová
Hudba: Ellion Goldenthal, Francisco Tárrega, Manuel de Falla a další
Premiéra: 21. února 2020, Severočeské divadlo v Ústí nad Labem

Frederika Kvačáková je ideální interpretkou pro choreografické ztvárnění životního příběhu komplikované osobnosti mexické malířky Fridy Kahlo. Klasická taneční technika se u ní snoubí s přirozeným tanečním a hereckým projevem. Její výkon je velmi vyzrálý a přesvědčivý. Dá se říci, že je převtělením Fridy Kahlo, a nenechá tak nikoho na pochybách o prožívaných pocitech malířky ve všech jejích životních peripetiích.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací