Čtvrtek 24. září 2020
Svátek má Jaromír

Chomutov, Ústecký kraj – V Ústeckém kraji jsou již bezmála čtyři desítky osob, u kterých byla prokázána nemoc Covid-19. Čtyři lidé se ale také již uzdravili. Pozitivně testován byl také mladý muž z Chomutova. Ten na facebooku veřejně popsal svůj boj s vážnou nemocí i přístup zdravotnických orgánů.

Případ potvrdila ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková. "Nákaza pravděpodobně vznikla v Praze," potvrdila. Sociální sítí Facebook koluje od pátečního rána osobní zpověď muže, ve kterém potvrzuje nákazu novým koronavirem a detailně popisuje průběh nemoci. Tímto přiznáním chtěl hlavně uklidnit vyděšené Chomutovany.

"Většinu nemoci jsem prodělal bez vyšetření zavřený v Praze na ubytování, kde přebývám kvůli práci, a to bez jakéhokoli kontaktu s lidmi. Není proto důvod se znepokojovat, že jsem nemoc jakkoli roznášel po CV ani nikde jinde," popisuje Marek na svém Facebooku.

Nemoc se prý u něj začala projevovat velmi pozvolna. "Cca 14 dní zpátky o víkendu - přes noc mi vyskočila teplota, jinak nic zásadního. V neděli jsem jako každý víkend, kdy se vracím na sever, pobalil věci a vracel se na ubytko do Prahy. Na ubytovně jsem prakticky okamžitě zalehl a začalo přituhovat," pokračuje ve svém vyprávění muž pozitivně testovaný na Covid-19.

„Když máte cca 9 dní v kuse horečky přes 39, v noci blouzníte, skoro nejíte a pořád kašlete (nic nejsem nevykašlával, nesmrkal,...), tak je prostě něco špatně,“ uvádí. Ne všichni mají takový průběh. Někdo pociťuje mírnější příznaky. Někteří lidé ale potřebují intenzivní lékařskou péči, jde převážně o starší nebo ještě jinak nemocné osoby. Covid-19 může skončit i smrtí. To se u nás zatím nestalo, tisíce mrtvých jsou ale v Itálii, Číně, Íránu.

Testy mu nikdo nedokázal udělat, tak si je nakonec sám zaplatil v ústecké laboratoři „To už mi odezněla většina příznaků, takže jsem se tam odvezl sám,“ vypráví. Výsledek potvrdil, co si celou dobu myslel.

Přečtěte si celý jeho příběh o nelehkém zápasu s nemocí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací