Čtvrtek 6. srpen 2020
Svátek má Oldřiška

Ústí nad Labem - Zdravé město Ústí nad Labem se i letos zapojí do každoroční kampaně Světové zdravotnické organizace. Osvětová akce přinese kromě informačních stánků také poradenství nebo názorné ukázky související se škodlivostí tabáků a dopady na lidské zdraví.

"Zaměření Světového dne bez tabáku 2019 je na téma vlivu tabáku na zdraví plic a celého organismu. Chceme veřejnost především informovat o negativním dopadu kouření na zdraví plic od rakoviny po chronická respirační onemocnění", dodává náměstek primátora Mgr. Tomáš Vlach.

K dispozici budou od 12:00 hodin před vchodem do Informačního střediska města Ústí nad Labem stánky Zdravotního ústavu, Fakulty zdravotnických studií UJEP a Národní linky pro odvykání kouření. Od 16:00 hodin proběhne v prostorách infostřediska veřejná přednáška MUDr. Kamily Zvolské, Ph.D. z Centra pro závislé na tabáku a III. interní kliniky 1. Lékařské fakulty UK a VFN v Praze na téma "Jak škodí cigarety a co s tím". V 16.30 hodin na přednášku naváže slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže ve spolupráci s DDM Ústí nad Labem. Akce je ZDARMA.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací