Pondělí 25. červen 2018
Svátek má Ivan

Chomutov - Na 100 kolejových vozidel ze sbírky NTM si od června letošního roku přišlo prohlédnout přes 8 000 návštěvníků. Muzeum se pro velký zájem rozhodlo prodloužit otevírací dobu depozitáře až do neděle 29. října.

V sobotu 26. srpna se uskuteční jízdy dvou nostalgických vlaků s lokomotivami 475.111 a 475.179 v rámci akce Z muzea do muzea z Lužné u Rakovníka do Chomutova, kde se před depozitářem setkají s třetí „Šlechtičnou“, lokomotivou 475.1142. Poslední srpnovou neděli, 27. srpna, se bude konat poslední z letošních pravidelných jízd historického motorového vozu řady M 262.0 z muzea ČD v Lužné u Rakovníka do Železničního depozitáře NTM v Chomutově.

Železniční sbírka Národního technického muzea je největší státní sbírkou historických kolejových vozidel na území České republiky. Dokumentuje technický vývoj železničních vozidel od druhé poloviny 19. století do současnosti. V chomutovském depozitáři, kde je shromážděna většina sbírky, mohou návštěvníci vidět více než 100 kolejových vozidel: parní lokomotivy, lokomotivy elektrické a dieselové, osobní i motorové vozy, salonní vozy, historické drezíny atd.

Podrobnosti o umístění a otevírací době depozitáře naleznete na www.ntm.cz
Informace o jízdách historických vlaků na http://old.cd.cz/zazitky

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací