Pondělí 27. září 2021
Svátek má Jonáš

Žatec – V Regionálním muzeu K. A. Polánka v Žatci v Křížově vile je už několik měsíců k vidění výstava Zóna/ Černobyl 35 let poté. Autor 26 velkoformátových fotografií, fotoreportér Luděk Ovesný, ukazuje současnou podobu Černobylu a přilehlého města Pripjať.

„Výstava je připomínkou jedné z nejzávažnějších havárií v historii jaderné energetiky, kdy v časných hodinách v sobotu 26. dubna 1986 došlo během technické zkoušky na čtvrtém bloku elektrárny k selhání lidského faktoru, následnému požáru a sérii explozí, které zapříčinily uvolnění radioaktivního mraku do atmosféry, jenž postupoval západní částí Sovětského svazu, východní Evropou a Skandinávií do celé severní polokoule. Letos je tomu 35 let, kdy se město Pripjať změnilo v město duchů", uvedla Jitka Krouzová, vedoucí výstavnicko-propagačního oddělení muzea.

2107cernobylkz2

Putovní výstavu zapůjčilo Muzeum v Napajedlích, literaturu doplnila Městská knihovna Žatec a v Žatci bude k vidění už jenom do 29. srpna.

2107cernobylkz3

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací