Pátek 26. únor 2021
Svátek má Dorota

Krušné hory – Běžkaři houfně vyrážejí do Krušných hor. V době uzavřených sjezdovek jde o možnost, jak strávit volný čas sportem na sněhu. Od Klínovce po Petrovice je na hřebenech Krušných hor několik tras, které jsou propojené do takzvané Krušnohorské běžecké magistrály.

Komáří hůrka - Cínovec

Jde pravděpodobně o nejoblíbenější trasu. Je strojově udržovaná a díky malému terénnímu převýšení se jedná o nenáročnou trasu. Výchozím bodem je parkoviště u rozcestí Komáří vížka – parkoviště, kam se lze dopravit i autobusy z Krupky nebo Teplic. Do cíle přijedete na Cínovci k Hotelu Pomezí. Celá nenáročná trasa měří 17 km a zvládnou ji i začátečníci.

Klíny

Rozvíjející se horské středisko Klíny nenabízí zábavu jen v zimě. Mimo sněhovou sezonu se tu můžete vozit na bobech, jezdit na horských kolech. Nás ale nyní zima zajímá. Z Klínů vedou totiž běžecké trasy na více stran. Udržováno je zde 40 kilometrů běžeckých tratí. Parkování zdarma je možné na parkovištích u areálu na Klínech nebo na parkovišti P4 přímo na Mračném vrchu u běžeckých okruhů. Samozřejmě je středisko dostupné autobusovou dopravou. Trasu si můžete zvolit podle náročnosti, značené jsou pomocí šipek stejné barvy jako je název okruhu. Běžecké tratě byly upraveny v úterý 19. 1. večer. Upraveny byly okruhy na Mračném vrchu, trasa Klíny - Klínská brána - Jelení hlava a Neuhausenský okruh.

Telnice

Když napadne sníh, míří Ústečané na Telnici, případně do výše položeného Adolfova. Můžete se podívat i na interaktivní běžecké trasy v této části Krušných hor.


Klínovec – Bublava

Krušnohorská magistrála vede po Krušných horách také na Karlovarsku, můžete projet úsek od Klínovce po Bublavu. Nejvíce o trati a jednotlivých úsecích napoví mapa.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací