Neděle 18. duben 2021
Svátek má Valérie

Moldava – Možnosti trávení volného času jsou omezené, parkoviště v horských oblastech většinou obsypané motoristy. A tak nabízíme tip na výlet, kde vás nemožnost parkování nemusí trápit: Vydejte se vlakem na Moldavu.

Využijte v sobotu nebo v neděli k dopravě do Krušných hor železniční trať z Mostu či Teplic na Moldava v Krušných horách. Provoz zde zabezpečují České dráhy na lince T8. Na spojích Most - Litvínov - Moldava jezdí osvědčené nostalgické motoráky řady 810. Na spojích Děčín - Ústí n. L. - Teplice - Moldava jezdí moderní motorové "žraloky" RegioShark.

Jízdní řád naleznete zde.

Horská trať z Mostu do Moldavy měřící čtyřicet kilometrů je raritou mezi tratěmi v Krušnohoří. Byla postavena ve druhé polovině 19. století. Její stavba byla vynucena stále se zvyšující potřebou spojení mezi severočeskou hnědouhelnou pánví v oblasti měst Duchcova a Mostu s Prahou, Středočeským krajem a hlavně se sousedním Saskem, kde se nacházela vhodná odbytiště uhlí.

Trať se ukrývá v lese, šplhá místy až 25 promile strmým stoupáním. Její součástí je řada viaduktů, mostů a tunelů. Od července 1998 je úsek Louka u Litvínova - Moldava v Krušných horách kulturní památkou České republiky.

Mezi nejčastěji fotografované objekty patří Velký hrobský viadukt. Byl dokončen koncem roku 1884, má délku 145 metrů a výšku 35 metrů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-usti.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací