Zajímavosti

Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín získaly ocenění v rámci srovnávacího výzkumu Město pro byznys

Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

V Mostě se bytové domy nestaví. Je šílené bourat ty vybydlené, mohou se opravit, říká Radek Molík

Mostecko - Už je jen málokdo, koho šokuje, za jak nízkou částku je možné koupit na Mostecku velký a často i krásný byt. Někdy jde o cifry, za které by si lidé v Praze nekoupili ani špajz. I zde ale platí, že ceny nemovitostí letos porostou.

Český objev velemyši dinagatské pomohl rozběhnout ochranářské aktivity na filipínském ostrově Dinagat

Krásné Březno - Velemyš dinagatská patřící mezi největší hlodavce světa žije pouze na malém filipínském ostrově Dinagat. V roce 2012 byla českými vědci znovuobjevena po dlouhých 37 letech, když už byla považována za vyhynulou. Tento úspěch pomohl rozpohybovat ochranářské aktivity zaměřené na tento i jiné kriticky ohrožené druhy.

VIDEO SROVNÁNÍ: Mostecký Aquadrom, nebo chomutovský Aquasvět? Který je lepší?

Chomutov, Most – Jsou od sebe vzdálené půl hodinky autem a každý má své příznivce. Někdo dává přednost vyžití v Aquadromu Most, jiný preferuje Aquasvět Chomutov. Navštívili jsme oba areály a nabídneme vám jejich porovnání. Podívejte se do fotogalerií, mrkněte se na videa. A napište nám do diskuze, kde to máte raději a proč.

Na opravy krajských silnic může stát přispět až čtyřmi miliardami

Ústecký kraj - Kraje by letos mohly od státu dostat mimořádnou podporu na opravy silnic II. a III. třídy ve výši až čtyři miliardy korun. Ministerstvo dopravy je připraveno uvolnit na zanedbané silnice v krajském majetku zhruba 2,5 miliardy korun.

Od hliněných džbánků k PET lahvím. Projděte s námi historií stáčení Bílinské kyselky

Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

Růžová? Proč ne. Před pěti lety zaplavila Mostecko

Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

OBRAZEM: S modelem v posteli, s mužem na řetízku. To byl Night shopping v teplické Galerii ve stylu Padesáti odstínů temnoty

Teplice - Prodloužená otevírací doba do noční 22. hodiny, speciální večerní slevy. A hlavně doprovodný program a promítání filmu Padesát odstínů temnoty. To vše přitáhlo do teplického nákupního centra Galerie v pátek večer stovky lidí.

Co se chystá

Sport na Ústecku

Tipy na výlet

Zajímavosti

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×