Zajímavosti

Z Krušných hor zmizely desítky tetřívků. Co se stalo?

Krušné hory - Desítky kusů tetřívka obecného zmizely během posledních deseti let z Jizerských a Krušných hor i Krkonoš. Lesníci ze státního podniku Lesy ČR tedy upravují horské biotopy a snaží se živočišný druh vrátit do hor, kam patří.

VIDEO: Odhalíte záhadu zmizelého agenta? Navštivte konspirační byt a zahrajte si tuhle skvělou hru

Teplice – V Teplicích je první Escape hra! Dokážete se vžít do kůže dvojitého agenta a dostanete se za hodinu z tajného konspiračního bytu na pomezí ulic Ruská a Americká?

Tři sta nových policistů složilo hromadně slib na Hradčanském náměstí v Praze

ČR - Poprvé v novodobé historii Policie ČR se uskutečnila hromadná přísaha tří set nových policistů na Hradčanském náměstí v Praze. Služební slib složili ve čtvrtek 16. června 2016 po desáté hodině ráno do rukou policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého.

Premiér vzal do ruky zednickou lžíci a začala nejdražší stavba v petrochemii v novodobých dějinách Česka

Záluží – Byla to velká sláva. Nechyběly české politické špičky ani známé tváře z místní politiky. A také snad všichni novináři a nejvyšší šéfové Unipetrolu. V chemičce u Litvínova totiž začala stavba nové polyetylénové jednotky. S náklady osm a půl miliardy jde o největší investici v petrochemii v České republice od roku 1989.

Úspěch slečny z našeho kraje. Barbora Hačecká se na světové soutěži krásy probojovala do top 20

Most - Devatenáctiletá dívka z Mostu Barbora Hačecká obhajuje české barvy na světové soutěži krásy The World Super Model Contest, která právě v těchto dnech probíhá v Číně. V sobotu 4. června se Barbora probojovala do první dvacítky nejkrásnějších dívek světa.

Lhůta pro uhrazení daně z nemovitostí skončila, bez sankcí můžete zaplatit ještě do pondělí

Ústecký kraj - Přestože poslední den lhůty pro placení daně z nemovitých věcí připadl na poslední květnový den, lze daň z nemovitých věcí na rok 2016 (nebo první splátku, je-li daň vyšší než 5000 Kč) uhradit finančnímu úřadu bez hrozby sankce až do pondělí 6. června 2016 včetně. Upozornila na to Finanční správa.

Krajská zdravotní dokončila modernizaci prostor konvenční nukleární medicíny v chomutovské nemocnici

Chomutov - Společnost Krajská zdravotní, která v kraji spravuje pět největších nemocnic, představila modernizované prostory konvenční nukleární medicíny včetně laboratoře pro přípravu radiofarmak v Nemocnici Chomutov.

360° FOTO: Nešálí vás zrak! Zámek Červený Hrádek má dokonalou miniaturu

Jirkov – V nejvyšším bodě má 130 centimetrů a na šířku i délku přes dva metry. A váží dva metráky. Takový je model zámku Červený Hrádek, který bude zdobit park miniatur v saském Oederanu. Dokonalou kopii při jejím představení veřejnosti v sobotu odpoledne na nádvoří toho opravdového Červeného Hrádku obdivovaly desítky lidí.

Co se chystá

Sport na Ústecku

 • 11. červen 2016

  Chomutov - Neskutečný zápal pro závodění, nadšení do aut, nádherná trať i záludné počasí, které prověřuje řidičské umění. Takové jsou dvoudenní závody do vrchu v sérii Triola Cup, které se jedou během druhého červnového víkendu na trati mezi Chomutovem a Blatnem.

 • 09. červen 2016

  Chomutov - Jezdci i diváci se můžou opět těšit na další z podniku závodů do vrchu Triola Cup. Tentokrát je čeká mistrovská trať mezi Chomutovem a Blatnem. V sobotu 11. a v neděli 12. června se zde pojede již třetí dvojzávod, na bezchybném povrchu, se špičkovou pasivní i aktivní ochranou jezdců i diváků a opět po záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka.

 • 30. květen 2016

  Ústí n. L., Praha - Taneční soutěžní tour Czech Dance Masters 2016 vrcholila Mistrovstvím České republiky a Hobby festivalem 2016 o uplynulém víkendu v Průmyslovém paláci v Praze Holešovicích. V tomto grandfinále nechyběli ani tanečníci Dance Center Marverci (DCM) ústeckého Domu dětí a mládeže, kteří si sem vytančili postup z regionálního a zemského kola.

Tipy na výlet

 • 24. červen 2016

  Chomutov - Naprosto jedinečné stroje můžete obdivovat až do neděle 26. června a poté 26. až 28. srpna 2016 v železničním depozitáři Národního technického muzea v Chomutově. Všichni fandové historie, cestování a železnic, pospěšte si, jinak nepřístupný sklad je otevřený doslova jen pár hodin v roce.

 • 24. červen 2016

  Ústecký kraj - Chcete si vyrazit na romantický výlet se spoustou zajímavých zastávek? Představujeme vám turistické linky Dopravy Ústeckého kraje. Po kolejích i po vodě vás zavedou na ta nejhezčí místa našeho regionu.

 • 21. červen 2016

  Mníšek – Nedaleko Mníšku v Krušných horách nad Janovem na Mostecku najdete rozhlednu Jeřabina. Nabízí úžasné výhledy na svahy Krušných hor, louky na jejich vrcholech, větrné elektrárny i města v nížině.

 • 20. červen 2016

  Děčín - Zřejmě nejúchvatnější pohled na město Děčín a jeden z nejhezčích výhledů v Ústeckém kraji vůbec – to nabízí Pastýřská stěna. My se na strmou pískovcovou skálu sahající až 160 metrů nad hladinu řeky Labe, která se klikatí v údolí, podívali s naší 360° kamerou.

 • 17. červen 2016

  Litvínov - Spolek Veteráni Litvínov zřídil ve své nové klubovně muzeum v nově zrekonstruované bývalé drážní budově poblíž vlakového nádraží v Litvínově a své exponáty pravidelně obměňuje. Vstupné je dobrovolné a předseda spolku Veteráni Litvínov Tomáš Urban slibuje, že se návštěvníci mají pokaždé opravdu na co těšit.

Zajímavosti

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×