E-ÚSTÍ.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Ústecka http://www.e-usti.cz/component/content/?view=featured Sun, 04 Dec 2016 23:20:19 +0100 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Odkupu lázní Dr. Vrbenského do majetku Střekova brání nedostatečný počet souhlasících zastupitelů a vysoká cena za objekt http://www.e-usti.cz/zpravy/4660-odkupu-lazni-dr-vrbenskeho-do-majetku-strekova-brani-nedostatecny-pocet-souhlasicich-zastupitelu-a-vysoka-cena-za-objekt http://www.e-usti.cz/zpravy/4660-odkupu-lazni-dr-vrbenskeho-do-majetku-strekova-brani-nedostatecny-pocet-souhlasicich-zastupitelu-a-vysoka-cena-za-objekt

Střekov – Na oprýskané omítce visí cedule zakazující vstup. Na vytlučeném okně je vidět baner realitní kanceláře nabízející prodej objektu. Takový obrázek se naskytne každému, kdo se postaví před budovu lázní Dr. Vrbenského v Truhlářově ulici a rozhlédne se. V budoucnu ovšem může být realita úplně jiná.

Chátrající hlavní budova lázní Dr. Vrbenského. Foto: Petr Sochůrek

Současné vedení střekovské radnice se nevzdává myšlenky z minulosti, lázně odkoupit do svého vlastnictví. Naposledy se „rozhořela" tato myšlenka první prosincový den, kdy kvůli požáru musela policie uzavřít přilehlé okolí (psali jsme) . Místní lidé se začali ptát, kdy a jestli vůbec někdy k tomuto kroku dojde. „To jsou pořád jen sliby do médií. Už jsem i četl, že na lázně mají peníze, ale kde nic, tu nic," rozčiloval se starší muž. „To víte, asi čekají, až to někomu spadne na hlavu. Vlastně se divím, že už se tak nestalo. To už je let co to tady rabují a devastují," přidal se jeho soused.

Eva Outlá, střekovská zastupitelka pověřená vedení městského obvodu uvedla, že v odkupu objektu lázní Dr. Vrbenského do majetku Střekova v současné době brání potřebný počet hlasů v zastupitelstvu. „V rozpočtu městského obvodu Střekov je alokovaná částka ve výši 2 miliony Kč, výše skutečné ceny je stále předmětem jednání, nicméně je tento limit nepřekročitelný," odpověděla na dotaz redakce E – Ústí.cz Eva Outlá.

Majitelem lázní Dr. Vrbenského je podle katastru stále společnost První Pražská Rekvizitní. Prodej zprostředkovává za částku 2 800 000 Kč realitní kancelář RE/MAX. Redakce E – Ústí.cz se obrátila na mluvčího pro Českou republiku Tomáše Hejdu, zda v případě zájmu je možné cenu snížit. „Vzhledem k cenám, jaké se v současné době pohybují na trhu nemovitostí, je nastavená částka adekvátní. V současnosti probíhá jednání s několika zájemci o objekt," uvedl na dotaz mluvčí.

V minulosti se snažilo zprostředkovat prodej lázní již několik realitních kanceláří a makléřů. Vždy bezúspěšně.

Rozpadající se budova lázní Dr. Vrbenského. Foto: Petr Sochůrek

Zdevastované prostory lázní Dr. Vrbenského. Foto: Petr Sochůrek

Zdevastované prostory lázní Dr. Vrbenského. Foto: Petr Sochůrek

Zdevastované prostory lázní Dr. Vrbenského. Foto: Petr Sochůrek

V zarostlé zahradě lázní Dr. Vrbenského jsou vidět cestičky, které si vyšlapali bezdomovci a narkomani do svých brlohů. Foto: Petr Sochůrek

Čtenáři, posílejte nám náměty na zprávy z Ústecka. Využijte e-mailu: redakce@e-usti.cz nebo zpráv naší facebookové stránky. My vámi zaslaný námět prověříme a výsledku vás budeme informovat na stránkách on-line deníku E – Ústí.cz.

]]>
redakce@e-usti.cz (Petr Sochůrek) Hlavní Zpravodajství Sun, 04 Dec 2016 13:47:23 +0100
Podnapilý řidič po honičce s policisty naboural do sloupu http://www.e-usti.cz/zpravy/4659-podnapily-ridic-po-honicce-s-policisty-naboural-do-sloupu http://www.e-usti.cz/zpravy/4659-podnapily-ridic-po-honicce-s-policisty-naboural-do-sloupu

Ústí nad Labem – Vážnou dopravní nehodou skončila v neděli v ranních hodinách honička mezi údajně podnapilým řidičem a policejní hlídkou. Střet si vyžádal zranění spolujezdce z ujíždějícího auta.

Ilustrační foto: Petr Sochůrek

Podle svědků, kteří se obrátili na redakci E – Ústí.cz, se měla policejní hlídka pokoušet v centru Ústí zastavit černý Volkswagen Passat. Řidič na výzvu zareagoval tak, že sešlápl plynový pedál a začal policistům ujíždět. Oba vozy se měly řítit ulicemi Ústí rychlostí vysoko převyšující 100 km/h. Zběsilá honička skončila na Rondelu na Bukově, kde ujíždějící podnapilý řidič dostal smyk a narazil do jednoho ze sloupů.

Mluvčí krajské policie Alena Bartošová redakci E – Ústí.cz dopravní nehodu potvrdila. „Ke střetu došlo před čtvrtou hodinou ranní. Policejní hlídka chtěla řidiče osobního auta zastavit pro jeho vysokou rychlost," uvedla Alena Bartošová a dodala: „Na místě střetu nemohla u řidiče hlídka dopravní policie provést dechovou zkoušku na alkohol. Zda opravdu řídil pod jeho vlivem, prokáže další šetření."

Prokop Voleník, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje uvedl, že záchranáři do ústecké Masarykovy nemocnice převezli dva zraněné. „Jednalo se o lehká zranění. Vzhledem, že nehodu šetří Policie České republiky, nebudeme sdělovat bližší informace," řekl Prokop Voleník.

Na místě kromě policistů a záchranářů zasahovali také hasiči, kteří asanovali vozovku po úniku kapalin z havarovaného auta a pomáhali s odklízením následků nehody.

]]>
redakce@e-usti.cz (Petr Sochůrek) Hlavní Zpravodajství Sun, 04 Dec 2016 09:07:47 +0100
Mikuláš s čertem a andělem přijde za dětmi na náměstí, do sadů nebo dorazí v trolejbuse http://www.e-usti.cz/zpravy/4658-mikulas-s-certem-a-andelem-prijde-za-detmi-na-namesti-do-sadu-nebo-dorazi-v-trolejbuse http://www.e-usti.cz/zpravy/4658-mikulas-s-certem-a-andelem-prijde-za-detmi-na-namesti-do-sadu-nebo-dorazi-v-trolejbuse

Ústí nad Labem – K adventu neodmyslitelně patří jedna z tradic, kdy za dětmi chodí svatý Mikuláš doprovázený čertem a andělem. I v letošním roce je pro děti připravena řada mikulášských show.

Mikuláš s andělem a čertem. Ilustrační foto: Petr Sochůrek

Ačkoliv známá trojce za dětmi vyráží každoročně 5. prosince, letos jsou naplánované mikulášské show již na probíhající víkend. Na Mikulášskou diskotéku se soutěžemi a překvapením zve od 16.00 hodin osadní výbor na hřiště u konečné stanice autobusové linky číslo 13. O den později je Mikulášská show připravena pro malé návštěvníky od 15.00 hodin na fotbalovém hřišti v Sebuzíně. V neděli také se děti mohou těšit od 16.00 hodin na Mikulášskou nadílku od Labské královny v Ústeckém podzemí, za vstup každé dítko zaplatí 30 Kč.

V pondělí je vánoční posezení s Mikulášem pro děti připraveno od 10.00 a 15.00 hodin v Centru pro rodinu Ovečka v Doběticích. Mikuláš, čert a anděl dorazí také na nejfrekventovanější ústecká náměstí. Od 15.00 hodin je pro děti na Kostelním náměstí připravena pohádka O čertech a mikulášská nadílka. Čertovský program od 17.00 hodin nabídne Lidické náměstí, kdy se děti mohou těšit na pohádky, hudbu, soutěže, nadílku, čertovský průvod masek a závěrečnou ohnivou show. Jízdu po Ústí má na pondělní podvečer připreven speciální Mikulášský trolejbus. Svou trasu začne v 15.12 hodin ve Všebořicích, pokračovat bude na Skalku (16.05 hodin), na Mírové náměstí (17.00 hodin), Severní Terasu (17.55 hodin), Kamenný Vrch (18.40 hodin) a Dobětice (19.30 hodin). Na zastávkách Mikulášský trolejbus vždy zastaví na 15-30 minut a děti si budou moci prohlédnout vyzdobený vůz, zazpívat si a za odměnu dostanou balíček sladkostí.

Ten kdo nepotká Mikuláše s čertem a andělem v pondělí 5. prosince nemusí zoufat. O den později dorazí do Městských sadů, kde si společnost Aperam pro své zaměstnance a Ústečany připravila Mikulášskou. Příchozí si budou moci koupit svařák a dětský punč.

]]>
redakce@e-usti.cz (Petr Sochůrek) Hlavní Zpravodajství Sat, 03 Dec 2016 15:06:26 +0100
PRÁVĚ TEĎ: Dopravu mezi Střekovem a Velkým Březnem komplikuje oprava silnice http://www.e-usti.cz/zpravy/4657-prave-ted-dopravu-mezi-strekovem-a-velkym-breznem-komplikuje-oprava-silnice http://www.e-usti.cz/zpravy/4657-prave-ted-dopravu-mezi-strekovem-a-velkym-breznem-komplikuje-oprava-silnice

Svádov – S dopravním omezením a nárazovými kolonami musí počítat řidiči v ulici Vítězná ve Svádově. Stavební dělníci provádějí na vyfrézovaném úseku pokládku nové asfaltové vrstvy.

Práce na silnici. Ilustrační foto: Petr Sochůrek

Silniční provoz je veden pouze jedním jízdním pruhem, kdy stavební dělníci řídí dopravu kyvadlově. Zdržení je podle projíždějících řidičů zhruba pět až deset minut.

Čtenáři, posílejte nám náměty na zprávy z Ústecka. Využijte zpráv naší facebookové stránky. My vámi zaslaný námět prověříme.

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Redakce / e-usti.cz) Hlavní Zpravodajství Sat, 03 Dec 2016 13:46:32 +0100
Ústecké domácnosti ozdobí jehličnany z Čech, Německa a Nizozemí http://www.e-usti.cz/zpravy/4655-ustecke-domacnosti-ozdobi-jehlicnany-z-cech-nemecka-a-nizozemi http://www.e-usti.cz/zpravy/4655-ustecke-domacnosti-ozdobi-jehlicnany-z-cech-nemecka-a-nizozemi

Ústí nad Labem – S adventem u ústeckých obchodních center a hypermarketů začal prodej vánočních stromků. Prodejci nabízí jehličnany od pěstitelů z Čech, ale také z Německa a Nizozemí.

Prodej vánočních stromků u obchodního centra na Severní Terase. Na snímku prodejce Ján Bindas. Foto: Petr Sochůrek

Jak uvedl Ján Bindas, prodejce u obchodního centra na Severní Terase, největší zájem mají i letos Ústečané o jedle. „Nabízíme smrky ztepilé, borovice lesní, až po jedle kavkazské. Ceny jsou stejné jako v minulém roce. Letos dokonce nabízíme," řekl prodejce.

Cena jehličnanu je za jeden kus. Smrk ztepilý přijde na 279 a 399 Kč. Za smrk pichlavý zákazník zaplatí 399 a 499 Kč. Borovice lesní stojí 449 Kč. Cena jedle kavkazské se pohybuje od 599 do 1 199 Kč, záleží na odstínu barvy jehličí.

Řada zákazníků se obává, že když si přírodní stromeček koupí teď, že jim do Štědrého dne nevydrží. „Ke stromku dáváme letáček, jak stromek správně skladovat, aby zůstal co nejdéle čerstvý. Zákazník se také dozví, jak jehličnan dlouho rostl, než dosáhl požadované výšky," řekl prodejce Ján Bindas a poradil: „Každý stromek je potřeba skladovat v chladu v kbelíku s vodou. Jehličnan přijme přibližně pět litrů vody. Doporučujeme odříznout malý špalíček kmínku zalepeného smolou, aby voda mohla ke stromku proniknout."

]]>
redakce@e-usti.cz (Petr Sochůrek) Hlavní Zpravodajství Sat, 03 Dec 2016 11:00:31 +0100