E-ÚSTÍ.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Ústecka http://www.e-usti.cz/component/content/?view=featured Tue, 17 Jan 2017 18:05:21 +0100 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Stávka autobusáků kvůli mzdám podle všeho nehrozí. Řidiči by měli dostat to, co jim bylo slíbeno http://www.e-usti.cz/zpravy/4803-stavka-autobusaku-kvuli-mzdam-podle-vseho-nehrozi-ridici-by-meli-dostat-to-co-jim-bylo-slibeno http://www.e-usti.cz/zpravy/4803-stavka-autobusaku-kvuli-mzdam-podle-vseho-nehrozi-ridici-by-meli-dostat-to-co-jim-bylo-slibeno

Ústecký kraj - Vedení Ústeckého kraje projednalo na svém pondělním jednání aktuální stav v řešení situace způsobené změnou vládních nařízení v mzdovém ohodnocení řidičů autobusů. Již v minulém týdnu na jednání s odboráři a zástupci zaměstnanců dopravců náměstek hejtmana Jaroslav Komínek uvedl, že kraj udělá vše pro to, aby řidiči dostali to, co jim bylo slíbeno.

1701autobusaci

Ilustrační foto: Oldřich Hájek

Stávka dopravců proto není nyní na místě. Kraj již v uplynulých dnes jednal s premiérem Sobotkou či s místopředsedou poslanecké sněmovny Filipem. „Všichni nám přislíbili, že nám maximálně pomohou,“ dodal náměstek.

Ústecký kraj odeslal k prověření dalšího postupu úpravy platných smluv žádost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). V úterý se s předsedou vlády setká spolu s dalšími hejtmany také Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje. Ve středu 18. ledna proběhne jednání zástupců Ústeckého kraje s poradci premiéra.

Kraj se také rezolutně ohrazuje proti pátečním výrokům ministryně Šlechtové při její návštěvě u jednoho z dopravců v Ústeckém kraji. Místo toho, aby jednala o problému přímo se zástupci kraje, navštívila v Teplicích dopravce a setkala se s jejich vedením i řidiči, aby přitom tvrdila, jak mohou kraje nastalou situaci vyřešit samy, když stát jim na to dal podle paní ministryně jasnou metodiku. Toto její vyjádření se rozchází s oficiálním vyjádřením Ministerstva pro místní rozvoj ČR a zvláště v této vypjaté atmosféře nepřispívá ke konstruktivnímu řešení situace, které všichni hledáme.

Dopravci byli Ústeckým krajem vyzváni k doplnění podkladů, na základě kterých bude možné vypočítat objem finančních prostředků, které musí po změně vládních nařízení vyplácet svým řidičům.

]]>
redakce@e-mostecko.cz (Kuba Zápotocký) Hlavní Zpravodajství Tue, 17 Jan 2017 15:26:05 +0100
Žluté vrtulníky na nebi nad Ústeckým krajem zatím zůstanou http://www.e-usti.cz/zpravy/4802-zlute-vrtulniky-na-nebi-nad-usteckym-krajem-zatim-zustanou http://www.e-usti.cz/zpravy/4802-zlute-vrtulniky-na-nebi-nad-usteckym-krajem-zatim-zustanou

Ústecký kraj, Praha - Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o zrušení zadávacího řízení k 3. části veřejné zakázky, která se týká provozovatele LZS pro základnu v Ústí nad Labem. Zatím zde budou létat vrtulníky společnosti DSA, jejich smlouvu lze prodloužit.

Vrtulník společnosti DSA. Foto: Oldřich Hájek

„Ukázalo se, že tak, jak byla tato část tendru v první polovině roku 2016 připravena, není možné pokračovat. Zadávací podmínky, zejména v otázce technických parametrů vrtulníků, byly stanoveny tak netransparentně, že hodnotící komise neměly jasné podklady jak postupovat. Vedlo to k opakovaným námitkám účastníků tendru. V této fázi řízení nemá ministerstvo žádnou možnost přijmout opatření k nápravě a pomoci tak efektivně a rychle řízení dokončit. Proto je jediným správným postupem zahájit nové zadávací řízení,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík.

Nejasnosti plynuly zejména z požadavků na technické podmínky a parametry, které musí splňovat vrtulníky. Zadávací dokumentace ukládala strojům splňovat schopnost provozu v 1. třídě výkonnosti a plnou certifikaci v kategorii A včetně schválené letové způsobilosti.

Ačkoli se zadavatel v dodatečných informacích k zadávacím podmínkám pokusil požadavky dále vysvětlit a upřesnit, došlo k opaku. Dodavatelům nebylo dostatečně zřejmé, zda pro „plnou certifikaci v kategorii A“ požaduje tendr tuto plnou certifikaci nebo k prokázání daného technického kvalifikačního předpokladu postačí doložení ekvivalentu této certifikace, tedy ověření, že daný vrtulník svými výkony tyto požadavky plní, a je při provozu, který odpovídá 1. třídě výkonnosti a kategorii A, a je letově způsobilý.

Tato skutečnost se následně projevila i v podaných nabídkách obou uchazečů, kdy jeden považoval za dostačující předložení ekvivalentů certifikace kategorie A a druhý považoval za nutné striktně doložit plnou certifikaci.

„Cokoli by v této situaci ministerstvo podniklo, povede jen k neúměrnému prodloužení dořešení věci. Následovaly by další spory s uchazeči o zakázku a další řešení ÚOHS. Musíme se postarat o rychlý výběr provozovatele a to lze jediným způsobem. V co možná nejkratší době bude dle nové právní úpravy zákona o zadávání veřejných zakázek zahájeno nové zadávací řízení, a to s předmětem plnění v totožném rozsahu a znovu otevřené všem uchazečům v souladu s pravidly hospodářské soutěže,“ doplnil ministr zdravotnictví.

Do doby vybrání řádného vítěze tendru bude LZS v Ústeckém kraji plně zajištěna a pacienti se nemusejí obávat. V tuto chvíli létá, na základě dodatku smlouvy, z Ústí nad Labem firma DSA. Tuto smlouvu je možné ještě dále prodloužit. Nadále je plně v platnosti také memorandum ministerstev obrany, vnitra a zdravotnictví o tom, že jakýkoli výpadek LZS v Ústeckém kraji je kdykoli a v plném rozsahu připravena pokrýt armáda a policie svými vrtulníky.

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Tue, 17 Jan 2017 10:50:00 +0100
Lagunu na Severní Terase ovládne karneval http://www.e-usti.cz/zpravy/4801-lagunu-na-severni-terase-ovladne-karneval http://www.e-usti.cz/zpravy/4801-lagunu-na-severni-terase-ovladne-karneval

Severní Terasa – Využít mrazivého počasí posledních se rozhodli na Severní Terase. V Centrálním parku na Laguně si na neděli 22. ledna od 16.00 hodin připravili akci Ledový karneval pro celou rodinu.

Ilustrační foto

Jak uvedl tajemník Severní Terasy Petr Vlasák, i když máme trochu problémy s kvalitou ledu, určitě vše zvládneme k plné spokojenosti všech. „Přineste si brusle a oblečte sebe i děti do masek. My budeme mít opět naše vynikající svařené víno a čaj pro děti. Budou i malé soutěže, diskotéka na bruslích, krásná ohnivá show na ledě a mnoho dalšího," dodal Petr Vlasák.

]]>
redakce@e-usti.cz (Petr Sochůrek) Hlavní Zpravodajství Mon, 16 Jan 2017 17:51:17 +0100
Víkendové pátrání po nezvěstné školačce bylo bez výsledku http://www.e-usti.cz/zpravy/4800-vikendove-patrani-po-nezvestne-skolacce-bylo-bez-vysledku http://www.e-usti.cz/zpravy/4800-vikendove-patrani-po-nezvestne-skolacce-bylo-bez-vysledku

Ústí nad Labem - Po pohřešované Míše Patricii Muzikářové policisté stále intenzivně pátrají. Naposledy o ztracené dívce informovali v pondělí před dvanáctou hodinou.

1601patraniholka

Do pátrání se v Ústí nad Labem zapojují i strážníci městské policie. Foto: MP Ústí nad Labem

"Na pátrání se každý den podílí dvě desítky policistů, kteří jsou součástí speciálně zřízeného týmu. V průběhu víkendu probíhaly pátrací akce, do nichž byly zapojeny desítky policistů z místních obvodních oddělení, speciální pořádkové jednotky a kriminalistů, kteří propátrávali okolí bydliště a širší okolí. Prohledávaly se suterény domů, sklepy, půdní prostory, ale i kontejnery na odpad," uvedla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Do pátrání byli rovněž nasazeni i speciálně vycvičení psi na vyhledávání osob. Bohužel zatím bez výsledku.

"Do současné doby jsme přijali od občanů téměř šedesát poznatků, avšak zatím bez kladného výsledku," dodala mluvčí.

1301pohresovka

Pohřešovaná dívka. Máte-li o ní jakoukoliv informaci, volejte 158. Foto: Policie ČR

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Mon, 16 Jan 2017 14:15:32 +0100
Ústečtí strážníci prohledávají opuštěné chatky i vybydlená místa. Hledání zmizelé školačky je zatím bez výsledku http://www.e-usti.cz/zpravy/4798-ustecti-straznici-prohledavaji-opustene-chatky-i-vybydlena-mista-hledani-zmizele-skolacky-je-zatim-bez-vysledku http://www.e-usti.cz/zpravy/4798-ustecti-straznici-prohledavaji-opustene-chatky-i-vybydlena-mista-hledani-zmizele-skolacky-je-zatim-bez-vysledku

Ústí nad Labem - V rámci pátracích akcích po nezletilé dívce z Ústí nad Labem, která zmizela beze stopy ve středu ráno, se zapojili i strážníci městské policie.

1501kontrolymp

Prohledávání vybydlených lokalit. Foto: Městská policie Ústí nad Labem

Ti již třetím dnem prohledávají vybydlené domy, opuštěné zahradní chatky a místa, kde se zdržují bezdomovci. Strážníci prohledali i okolí místa bydliště zmizelé dívky a další prostory a vybydlené objekty. Dosavadní pátrání zatím nepřineslo kýžený výsledek, akce budou pokračovat i v dalších dnech, a to až do odvolání.

 

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz ((jn, oh)) Hlavní Zpravodajství Sun, 15 Jan 2017 11:55:15 +0100