E-ÚSTÍ.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Ústecka http://www.e-usti.cz/component/content/?view=featured Sun, 23 Oct 2016 22:02:16 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz Nové radary upozorní řidiče na aktuální rychlost http://www.e-usti.cz/zpravy/4475-nove-radary-upozorni-ridice-na-aktualni-rychlost http://www.e-usti.cz/zpravy/4475-nove-radary-upozorni-ridice-na-aktualni-rychlost

Svádov – Dva nové informativní radary na silnici II/261 vedoucí z Velkého Března na Střekov od konce tohoto týdne upozorňují řidiče na překročení nejvyšší povolené rychlosti. Do ulice Vítězná a Děčínská je nechal naistalovat střekovský úřad, pod který Svádov a Olšinky spadají.

Informativní radar v ulici Vítězná. Foto: Petr Sochůrek

Milan Löbl, z úřadu městského obvodu Střekov uvedl, že nové radary upozorňují řidiče na nejvyšší povolenou rychlost v obci v místech, kde ji často překračovali. „Cílem nainstalování radarů je v těchto ulicích zklidnit silniční provoz. Informativní radary jsou vybaveny solárními panely, takže nás jejich provoz, co se energie týká, nic nestojí. Pořizovací cena jednoho radaru byla okolo šedesáti tisíc korun," doplnil úředník.

Informativní radar v Olšinkách a ve Svádově tak doplnil další dva radary, které nechal v minulosti střekovský úřad ve svém obvodu naistalovat. „Jeden radar máme ještě v Církvicích a další v Kojeticích. Plánujeme ještě naistalovat radar do Brné v blízkosti zdejší základní školy," dodal Milan Löbl.

Informativní radar v Děčínské ulici. Foto: Petr Sochůrek

Nejvyšší povolená rychlost v obci 50 km/h není zvolena náhodou. Je to rychlost, při které se při dobrém technickém stavu auta výrazně zkracuje brzdná dráha, a tím následek dopravní nehody.

Suchá asfaltová silnice

rychlost 50 km/h, průměrná reakční dráha 14 metrů, brzdná dráha, 14 metrů, celkem 28 metrů
rychlost 60 km/h, průměrná reakční dráha 17 metrů, brzdná dráha 20 metrů, celkem 37 metrů

Mokrá asfaltová silnice

rychlost 50 km/h, průměrná reakční dráha 14 metrů, brzdná dráha 19 metrů, celkem 33 metrů
rychlost 60 km/h, průměrná reakční dráha 17 metrů, brzdná dráha 28 metrů, celkem 45 metrů

Zdroj: besip.cz

]]>
redakce@e-usti.cz (Petr Sochůrek) Hlavní Zpravodajství Sun, 23 Oct 2016 14:58:44 +0200
Ústecký kraj hostil konferenci Venkov 2016 http://www.e-usti.cz/zpravy/4474-ustecky-kraj-hostil-konferenci-venkov-2016 http://www.e-usti.cz/zpravy/4474-ustecky-kraj-hostil-konferenci-venkov-2016

Ústecký kraj - Ve dnech 20. a 21. října se v Litoměřicích uskutečnilo největší setkání partnerů venkova v České republice v rámci národní konference VENKOV 2016. Ústředním tématem 8. ročníku, který po Zlínském kraji hostil Ústecký kraj, se stal člověk a jeho role ve vztahu k venkovu.


2310konferenceKonference Venkov 2016

„Jsem rád, že náš kraj může hostit tuto významnou celorepublikovou akci, která nám připomíná význam rozvoje venkova a důležitost člověka, bez jehož aktivní účasti by venkov nemohl být tím, čím je,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček na zahájení konference, která je pořádána na podporu udržitelného a soběstačného venkova.

V rámci prvního dne konference, kterého se účastnilo několik desítek zástupců veřejných, neziskových i soukromých organizací celostátní, regionální a místní úrovně, zazněla významná témata týkající se aktuálních trendů podpory venkova, politiky jeho rozvoje, sociálního zemědělství, problematiky rodinných farem nebo současného zemědělského hospodaření a kvality půd.

Druhá část odpoledne byla věnována rozpracování diskusních témat v rámci pěti workshopů. „Mám velmi dobrý pocit z proběhlé konference, která přivedla zkušené odborníky státní i veřejné správy, podnikatele i další partnery venkova z celé České republiky k jednomu stolu. Zde v rámci workshopů vznikla řada nosných témat, se kterými budeme dále pracovat,“ vyjádřil se ředitel konference Václav Bešta. Ten je také předsedou Spolku pro obnovu venkova Ústeckého kraje i starostou Brozan nad Ohří. V návaznosti na danou problematiku se účastníci vydali druhý den na exkurze do čtyř vybraných oblastí - Podřipska, Lounska, Úštěcka a Lovosicka, kde se seznámí s těžbou českého granátu, vinařstvím, rodinnými farmami, pštrosí farmou a s dalšími zajímavými místy.

Hlavním pořadatelem konference je Spolek pro obnovu venkova ČR. Akce se uskutečnila pod záštitou Ministerstva zemědělství, Ústeckého kraje a města Litoměřice. Společné závěry budou zveřejněny na stránkách konferencewww.konferencevenkov.cz.

]]>
redakce@e-mostecko.cz (Kuba Zápotocký) Hlavní Zpravodajství Sun, 23 Oct 2016 13:39:34 +0200
Čeští kardiologové se sešli v Ústí nad Labem potřinácté na tradiční konferenci http://www.e-usti.cz/zpravy/4473-cesti-kardiologove-se-sesli-v-usti-nad-labem-potrinacte-na-tradicni-konferenci http://www.e-usti.cz/zpravy/4473-cesti-kardiologove-se-sesli-v-usti-nad-labem-potrinacte-na-tradicni-konferenci

Ústí nad Labem - Kardiologická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., uspořádala pod záštitou generálního ředitele Krajské zdravotní, a. s., Ing. Petra Fialy ve čtvrtek 20. října 2016 „13. Ústecký kardiologický den" v prostorách Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem.

Přímý přenos operace z katetrizačního sálu ústecké Masarykovy nemocnice do kongresového sálu hotelu Clarion. Zdroj: www.kzcr.eu

Mezi tématy letošního ročníku tradiční konference bylo například srdeční selhávání z pohledu ESC doporučení, zkušenosti s bezelektrodovými stimulátory či novinky v léčbě rezistentní hypertenze. Účastníci konference měli možnost zhlédnout také dva přímé přenosy z katetrizačního sálu, konkrétně náhrady chlopní MitraClip a TAVI perkutánní cestou.

„Velmi mě těší, že Krajská zdravotní, konkrétně Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem, má takové špičkové pracoviště, jakým kardiologická klinika bezesporu je, a že na každoroční konferenci přijedou do metropole Ústeckého kraje odborníci z celé České republiky, ale i účastníci ze zahraničí. Chci proto znovu připomenout, že společně s vedením kliniky nyní jdeme za jasným cílem - získat pro obyvatele Ústeckého kraje komplexní kardiovaskulární centrum. Kardiologii chceme doplnit o kardiochirurgii, jelikož v Ústeckém kraji, respektive na severu Česka takové specializované pracoviště schází," řekl Ing. Petr Fiala.

Odborným garantem konference „13. Ústeckého kardiologického dne" byl přednosta Kardiologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., profesor MUDr. Pavel Červinka, Ph.D., FESC., FSCAI. „Jsem velice rád, že jsme mohli přiblížit naši práci díky přímým přenosům z katetrizačního sálu zákroky hned u dvou pacientů, jednak perkutánní léčbu nedomykavosti mitrální chlopně a pak také implantaci chlopně do aortální pozice. A vzápětí také prezentovat účastníkům konference dosavadní výsledky náhrady aortální chlopně metodou TAVI na naší klinice, stejně jako naše zkušenosti s perkutánní léčbou mitrální insuficience," uvedl profesor Pavel Červinka.

V roce 2003 došlo v tehdejší ústecké Masarykově nemocnici k zásadní změně ve struktuře interních oddělení. Vyčleněno bylo samostatné kardiologické oddělení v čele s primářem, současným přednostou, profesorem MUDr. Pavlem Červinkou. Úkolem nově vzniklého lékařského pracoviště bylo poskytnout obyvatelům celého Ústeckého kraje odpovídající diagnostickou péči podle nejnovějších poznatků současné medicíny na poli kardiologie. V roce 2007 byl oddělení udělen Ministerstvem zdravotnictví České republiky statut kardiologické kliniky. Následně se ústecká kardiologie stala součástí společných klinických pracovišť Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. Na ústecké kardiologii kromě léčby probíhá pregraduální výuka studentů medicíny Univerzity Karlovy v Praze a Plzni. Je zde realizována řada mezinárodních multicentrických studií i vlastní výzkumné projekty.

Odborným garantem konference „13. Ústeckého kardiologického dne" byl přednosta ústecké Kardiologické kliniky profesor MUDr. Pavel Červinka, Ph.D., FESC., FSCAI. Zdroj: www.kzcr.eu

Přímý přenos operace z katetrizačního sálu ústecké Masarykovy nemocnice do kongresového sálu hotelu Clarion. Zdroj: www.kzcr.eu

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (ich, jv) Hlavní Zpravodajství Sat, 22 Oct 2016 12:54:03 +0200
Odhozený nedopalek zaměstnal hasiče http://www.e-usti.cz/zpravy/4471-odhozeny-nedopalek-zamestnal-hasice http://www.e-usti.cz/zpravy/4471-odhozeny-nedopalek-zamestnal-hasice

Klíše – Nezodpovědný kuřák zaměstnal ve čtvrtek večer ústecké hasiče. V ulici Klíšská odhodil nedopalek, od kterého začal doutnat odpad ve sklepě jednoho z domů.

Ilustrační foto: Petr Sochůrek

Mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan uvedl, že na místo události vyjela jednotka HZS ÚK ze stanice ve Všebořicích a podniková jednotka Správy železničních a dopravních cest. „Hasiči prohledali sklepní prostory a zjistili, že kouř proniká ze šachty parovodu přes ulici. Hasiči požár zlikvidovali," dodal mluvčí hasičů.

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (Vít Pajchl) Hlavní Zpravodajství Fri, 21 Oct 2016 11:02:07 +0200
Pacienti budou mít věci pod zámkem. V nemocnicích po celém kraji je téměř 300 nových bezpečnostních skříněk http://www.e-usti.cz/zpravy/4469-pacienti-budou-mit-veci-pod-zamkem-v-nemocnicich-po-celem-kraji-je-temer-300-novych-bezpecnostnich-skrinek http://www.e-usti.cz/zpravy/4469-pacienti-budou-mit-veci-pod-zamkem-v-nemocnicich-po-celem-kraji-je-temer-300-novych-bezpecnostnich-skrinek

Ústecký kraj – Pacienti v nemocnicích, které spadají pod společnost Krajská zdravotní, mají k dispozici nové bezpečnostní uzamykatelné skříňky na osobní věci. Vzhledem k tomu, že krádeže v nemocnicích jsou poměrně častou záležitostí, řada hospitalizovaných pacientů tuto novinku jistě uvítá.

První bezpečnostní skříňky byly nainstalovány už v roce 2014 na lůžkové oddělení ORL v mostecké nemocnici. Jednalo se o pilotní projet, který byl nyní rozšířen do všech nemocnic Krajské zdravotní. Bezpečnostní skříňky mohou využívat pacienti také v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a v Chomutově na dalších odděleních. Celkem bylo naistalováno 299 uzamykatelných skříněk na 17 lůžkových oddělení. Jednotlivá oddělení navrhly přímo nemocnice. Skřínky slouží pacientům pro uložení jejich osobních věcí.

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz ((ika)) Hlavní Zpravodajství Thu, 20 Oct 2016 20:27:31 +0200