E-ÚSTÍ.CZ | Nejaktuálnější zpravodajství z Ústecka http://www.e-usti.cz/component/content/?view=featured Fri, 01 Jul 2016 13:19:54 +0200 Joomla! - Open Source Content Management cs-cz PTÁTE SE NÁS: Open air na Miladě se ruší. Organizátor slibuje náhradní termín http://www.e-usti.cz/zpravy/4073-ptate-se-nas-open-air-na-milade-se-rusi-organizator-slibuje-nahradni-termin http://www.e-usti.cz/zpravy/4073-ptate-se-nas-open-air-na-milade-se-rusi-organizator-slibuje-nahradni-termin

Ústecko – Vůbec první taneční akce na Miladě, která měla proběhnout dnes 1. července, se odkládá. Důvodem je nepovolení akce kvůli nedostačující žádosti, kterou pořadatel podal.

Ilustrační foto: Oldřich Hájek

„Předložili jsme dokument se žádostí, která byla nedostačující, proto nám nebyla akce povolena," uvedl důvod zrušení akce pořadatel František Štván mladší. Více být konkrétní nechtěl.

Milovníci taneční hudby se ale nemusí obávat, že by o párty pod širým nebem přišli. „Poučili jsme se z chyb, které jsme udělali a předložíme žádost novou, která už bude v pořádku. Akce Open air na Miladě, tak proběhne v náhradním termínu," dodal pořadatel.

]]>
redakce@e-usti.cz (Petr Sochůrek) Hlavní Zpravodajství Fri, 01 Jul 2016 13:04:34 +0200
OBRAZEM: Stovky dětí se rozloučily v Městských sadech se školním rokem. Primátorka rozdávala premiantům zmrzlinu zdarma http://www.e-usti.cz/zpravy/4072-obrazem-stovky-deti-se-rozloucily-v-mestskych-sadech-se-skolnim-rokem-primatorka-rozdavala-premiantum-zmrzlinu-zdarma http://www.e-usti.cz/zpravy/4072-obrazem-stovky-deti-se-rozloucily-v-mestskych-sadech-se-skolnim-rokem-primatorka-rozdavala-premiantum-zmrzlinu-zdarma

Ústí nad Labem – Zhruba čtyři stovky dětí se přišly ve čtvrtek 30. června rozloučit s uplynulým školním rokem a odstartovat letní prázdniny. Magistrát města Ústí nad Labem si pro všechny školáky i předškoláky připravil akci Ze školy na prázdniny.

Hurá na prázdniny. Foto: Lenka Rosáková

Pro děti byly připraveny soutěže s pohádkovými bytostmi, divadelní představení zahrálo teplické Divadlo Krabice. Náctileté školačky, ale také jejich maminky nejvíce ocenily vystoupení talentovaného mladého zpěváka Sebastiana s kapelou.

Primátorka statutárního města Ústí nad Labem Věra Nechybová rozdávala jedničkářům zmrzlinu zdarma. Foto: Lenka Rosáková

Hurá na prázdniny. Foto: Petr Sochůrek

Hurá na prázdniny. Foto: Petr Sochůrek

Jedním z nebezpečných období co se úrazů týká, bývají pro děti prázdniny. Na akci Hurá na prázdniny se kromě zábavy školáci učili poskytnout první pomoc. Foto: Petr Sochůrek

Hurá na prázdniny. Foto: Petr Sochůrek

Hurá na prázdniny. Foto: Petr Sochůrek

Hurá na prázdniny. Foto: Petr Sochůrek

Hurá na prázdniny. Foto: Petr Sochůrek

Hurá na prázdniny. Foto: Petr Sochůrek

Hurá na prázdniny. Foto: Petr Sochůrek

Hurá na prázdniny. Foto: Petr Sochůrek

Hurá na prázdniny. Foto: Petr Sochůrek

Hurá na prázdniny. Foto: Petr Sochůrek

]]>
oldrich.hajek@e-mostecko.cz (ros, soch) Hlavní Zpravodajství Fri, 01 Jul 2016 10:35:07 +0200
Cyklopoint na Zanádraží změnil název. O službu je mezi turisty velký zájem http://www.e-usti.cz/zpravy/4071-cyklopoint-na-zanadrazi-zmenil-nazev-o-sluzbu-je-mezi-turisty-velky-zajem http://www.e-usti.cz/zpravy/4071-cyklopoint-na-zanadrazi-zmenil-nazev-o-sluzbu-je-mezi-turisty-velky-zajem

Ústí nad Labem – O služby „bývalého" Cyklopointu na Zanádraží je mezi návštěvníky krajské metropole zájem. Městské služeby, které službu provozují, totiž změnily název provozovny na Cyklocentrum. Týdně do kójí zavítá více jak stovka turistů, kteří mají největší zájem o informace.

Cyklocentrum na ústeckém Zanádraží. Ilustrační foto: Petr Sochůrek

Jak uvedl Miroslav Harciník, ředitel Městských služeb, které službu pro cyklisty a turisty na Zanádraží provozují, důvodem změny názvu byla registrace značky Cyklopoint. „Byli jsme upozorněni, že tento název nemůžeme oficiálně používat, jelikož už je zaregistrovaný. Proto jsme tedy službu přejmenovali na Cyklocentrum, abychom nebyli v rozporu se zákonem," vysvětlil změnu ředitel Městských služeb.

To ovšem nemění nic na faktu, že o nabízené služby na Zanádraží je mezi návštěvníky krajské metropole a cyklisty zájem. „Jen v prvním měsíci provozu navštívilo Cyklocentrum 878 návštěvníků. Největší zájem byl o služby informačního střediska, kterých využilo 687 lidí. Samotného Cyklocentra pak využilo 191 vyznavačů cyklistiky," doplnil Miroslav Harciník.

Cyklocentrum je na ústeckém Zanadraží otevřené každý den od 8.00 do 20.00 hodin. Milovníci jízdy na kole si zde mohou dofouknout pneumatiky, půjčit si základní nářadí pro drobný servis nebo si kolo umýt. Cyklocentrum také disponuje toaletami a nabízí možnost se po jízdě vysprchovat, v případě potřeby si kolo i uschovat.

Turisté, kteří zavítají do Ústí nad Labem hlavně vlakem, se v Cyklocentru dozví, kde se v metropoli Ústeckého kraje ubytovat a další důležité informace.

]]>
redakce@e-usti.cz (Petr Sochůrek) Hlavní Zpravodajství Thu, 30 Jun 2016 16:52:09 +0200
Dálnice D8 mezi Bílinkou a Řehlovicemi může vést nestabilním územím okolo lomu http://www.e-usti.cz/zpravy/4069-dalnice-d8-mezi-bilinkou-a-rehlovicemi-muze-vest-nestabilnim-uzemim-okolo-lomu http://www.e-usti.cz/zpravy/4069-dalnice-d8-mezi-bilinkou-a-rehlovicemi-muze-vest-nestabilnim-uzemim-okolo-lomu

Řehlovice - Ministerstvo dopravy a Ústav struktury a mechaniky hornin AV ČR se shodují, že zbývající část dálnice D8 může vést nestabilním územím kolem lomu Dobkovičky. Podstatné nyní bude zajištění celého území monitoringem širšího území a zajištění hloubkového odvodnění.

3006sesuv„Vysvětlili jsme si nedorozumění ohledně interpretace výsledků analýzy příčin sesuvu na D8. Shodli jsme se, že o objektivní odpovědnosti za sesuv bude nyní rozhodovat soud. Zároveň jsme si vysvětlili, že stát (ŘSD a SŽDC) musel konat a podat žalobu na kamenolom v Dobkovičkách," uvedl při společném prohlášení ministr dopravy Dan Ťok spolu s ředitelem ÚSMH AV ČR Josefem Stemberkem.

Podle závěrů dostupných analýz a studií byly příčinami vzniku sesuvu v červnu 2013 nadměrné srážky v kombinaci s přetížením kamenolomu a jeho nedostatečné odvodnění. V daném území mohou podle analýz hrozit další sesuvy. Proto nyní Ředitelství silnic a dálnic provádí průzkum a monitoring širšího sesuvného území a buduje hloubkové odvodnění, které má zajistit zlepšení poměrů v místě možného sesuvu.

„Ministerstvo dopravy i Ústav struktury a mechaniky hornin AV ČR se shodují, že dálnici může tímto územím vést. Diskusi o jiné trase už nemůžeme vést, stát sem investoval desítky miliard. Podstatné pro občany je, aby dálnice D8 byla dostavěná, bezpečná a v prosinci otevřená," dodal ministr Ťok.

O dalších možných hrozbách sesuvů kolem Dobkoviček a zajištění území bude ministr dopravy v následujících týdnech informovat vládu.

 

]]>
oldrich.hajek@volny.cz (Oldřich Hájek) Hlavní Zpravodajství Thu, 30 Jun 2016 08:34:39 +0200
Městské sady poslední školní den nabídnou program pro všechny děti http://www.e-usti.cz/zpravy/4068-mestske-sady-posledni-skolni-den-nabidnou-program-pro-vsechny-deti http://www.e-usti.cz/zpravy/4068-mestske-sady-posledni-skolni-den-nabidnou-program-pro-vsechny-deti

Ústí nad Labem – Ze školy na prázdniny, to je název akce, kterou si pro všechny školáky připravilo na poslední školní den statutární město Ústí nad Labem v Městských sadech. Program začíná ve čtvrtek 30. června úderem 10.00 hodiny.

Ilustrační foto: Petr Sochůrek

Pro děti budou připraveny soutěže s pohádkovými bytostmi, divadelní představení zahraje teplické Divadlo Krabice, děti se také mohou těšit na talentovaného zpěváka Sebastiana. Chybět nebude ani diskotéka s DJ nebo rodeo býk. Pro menší školáky si organizátoři připravili skákací hrad, skluzavku, hrací centrum nebo malování na obličej. Jedničkáři se budou moci zadarmo zchladit primátorskou zmrzlinou.

]]>
redakce@e-usti.cz (Petr Sochůrek) Hlavní Zpravodajství Wed, 29 Jun 2016 16:37:16 +0200